ایستگاه خبر

نووگراتز امیدوار است که دولت بایدن قوانین کریپتویی مطلوبی وضع کند!

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) اظهار داشت که سرمایه‌گذاران علیرغم قوانین کریپتویی دولت ترامپ، به دارایی‌های کریپتویی برجسته اعتماد دارند. او که قبلا مدیر یک صندوق سرمایه‌گذاری بوده است، امیدوار است که دولت بایدن قوانین روشنفکرانه‌ای در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال فراهم کند. حدودا چند ماه پیش بود که این سرمایه‌گذار نیکوکار حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار به “صندوق اقدام بایدن” کمک کرد.

اخیرا دولت ترامپ قوانین جدیدی برای رمز ارز‌ها در ایالات متحده وضع کرده است. در ۱۸ دسامبر امسال بود که FinCEN قوانین جدیدی را در حیطه رمز ارز‌ها اعلام کرد. این قوانین در مقابله با فعالیت‌های مجرمانه‌ای صادر شدند که موسسات مالی و کیف پول‌های خصوصی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بر طبق این قوانین جدید، تریدر‌های کریپتویی که تراکنش‌های بیش از ۳۰۰۰ دلار به کیف پول‌های کریپتویی غیرمتمرکز داشته باشند، باید شناسایی شوند. همچنین این قوانین پلتفرم‌های کریپتویی را ملزم می‌کند که تراکنش‌های کریپتویی بیش از ۱۰ هزار دلار در یک دوره ۱۵ روزه به کیف پول‌های غیرمتمرکز را گزارش دهند.

با وجود این قوانین جدید، قیمت بیت کوین زیاد تحت تاثیر قرار نگرفت و این بنا به گفته نووگراتز نشان از این دارد که سرمایه‌گذاران به دارایی‌های کریپتویی برجسته اعتماد دارند. مدیرعامل کوین بیس (Coinbase) هم قبلا به وضع این قوانین جدید واکنش نشان داده بود و اظهار داشته بود که وجود قوانین دست و پا گیر در فضای کریپتو ایده بدی است و مشکلات جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) ابراز داشته بود که این قوانین کریپتویی حریم خصوصی کاربران رمز ارز را نقض می‌کنند و ممکن است در نهایت منجر به کاهش تراکنش‌ها از موسسات مالی به کیف پول‌های غیرمتمرکز شوند. او همچنین ادامه داد که این قوانین ممکن است مشتریان آمریکایی را مجبور کند که به دنبال شرکت‌های غیر‌آمریکایی باشند.

علاوه بر این، نووگراتز به افزایش سرمایه‌گذاران موسساتی بیت کوین اشاره می‌کند. واضح است که اینک پذیرش بیت کوین در میان موسسات بسیار افزایش یافته است. نووگراتز بر این باور است که حضور موسسات بیشتر در فضای بیت کوین از نوسانات این رمز ارز می‌کاهد. او معتقد است که سرمایه‌گذاران موسساتی قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ به حدود ۶۰ هزار دلار می‌رسانند. نظر شما چیست؟ این قوانین کریپتویی جدید چه تاثیراتی در کوتاه‌مدت خواهند داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42784
دکمه بازگشت به بالا