ایستگاه خبر

Brex و راه‌اندازی کارت‌های پاداش با رمز ارزها برای شرکت‌های نوپا

برکس (Brex)، استارت‌آپ ارائه‌دهنده‌ی کارت‌های اعتباری برای شرکت‌های نوپا، اکنون به دارندگان این کارت‌ها اجازه می‌دهد امتیاز بیت کوین و اتر را بازخرید کنند.
در حالی که بانک دیجیتال SoFi اخیراً پیشنهاد مشابهی را برای مشتریانش راه‌اندازی کرده است و شرکت‌های کریپتوی Gemini و BlockFi در حال آماده‌سازی کارت‌های پاداش رمز ارز خود در سال جاری هستند، Brex مستقر در سانفرانسیسکو اولین شرکتی است که طرح پاداش رمز ارزها را برای مشتریان تجاری‌اش ارائه می‌دهد.
سام بلوند، مدیر ارشد فروش Brex، گفت: «این ابتدای کار ماست. ما در فضای کریپتو به‌عنوان یک شرکت و تیم رهبری نقش پررنگی داریم. پاداش‌ها اولین اقدامات ما هستند، اما به‌زودی روش‌های دیگری را به مشتریان ارائه خواهیم داد تا بتوانند اقدامات گسترده‌تری را در Brex انجام دهند.»

درخواست ها در حال افزایش است

Blond گفت، تصمیم به اجازه‌ی بازخرید امتیازات رمز ارزها به‌خاطر درخواست پی‌درپی مشتریان بوده است، که پس از افزایش قیمت بیت کوین از تابستان گذشته به طور پیوسته بیشتر هم شده است. وی همچنین اشاره کرد که مشتریان Brex بیشتر بر زمینه‌ی تجارت الکترونیکی متمرکز شده‌اند و طبیعتاً تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در رمز ارزها دارند.
Brex در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد و به استارت‌آپ‌های نوپایی که به دلیل کمبود درآمد، در دریافت کارت‌های اعتباری شرکتی مشکل دشتند، خدمات ارائه می‌داد. این مسئله اغلب مؤسسان را مجبور می‌کند تا از کارت‌های اعتباری شخصی برای تأمین بودجه کسب و کار خود استفاده کنند. Brex براساس موجودی حساب بانکی هر شرکت، یک سطح اعتباری آن‌ها تعیین می‌کند.
این شرکت برنامه پاداش‌های خود را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد. این شرکت خدماتی به دارندگان کارت‌هایش اجازه می‌دهد به ازای هزینه‌‌کردهایشان امتیاز بگیرند.
بلوند گفت: «علاقه زیادی به استفاده از کریپتو وجود دارد اما تمایل برای تجارت آن کمتر است.» وی افزود: «ما معتقدیم علاقه به ترید و تجارت هم می‌تواند در میان مشتریان ما شکل بگیرد و می‌خواهیم در تسهیل این امر سهیم باشیم.»

پیشی گرفتن از رقبا

بسیاری از افراد فعال در فضای کریپتو و فینتک گفته‌اند بانک‌هایی کارت پاداش بیت کوین ارائه نمی‌دهند  از رقبا عقب خواهند ماند و پیش‌بینی می‌کنند شرکت‌هایی مانند SoFi و Gemini در ۱۰ تا ۱۲ سال آینده رشد چشمگیری داشته باشند. بسیاری از همین بانک‌ها کارت‌های شرکتی را برای مشتریان تجاری صادر می‌کنند.
برایان ریلی، مدیر خدمات مشاوره اعتباری در گروه مشاوره مرکاتور، در اوایل سال جاری به Blockworks گفت، پاداش رمز ارزها یک مداخله‌ی فوری در بازار نیست، اما صادرکنندگان کارت باید کاملاً مراقب بازار باشند. وی افزود بانک‌های بزرگی مانند Citi یا Chase احتمالاً برای مدت طولانی نیاز به مشارکت در طرح‌های پاداش به ازای استفاده از رمز ارزها نخواهند داشت.
دیوید سیکا، از شرکای Nyca Partners با تمرکز بر فینتک، گفت: «مؤسسات مالی این شانس را دارند که به دنیای استارت‌آپ‌ها نگاه کنند و ببینند آیا ایده‌های جدید بازار را مناسب می‌دانند یا نه. اگر ایده‌های استارات‌آپی در بازار تأثیرگذار باشد، آن‌ها نیز باید به نوعی آن را ارائه دهند.»
وی افزود: بازار به نقطه اوج رسیده است، و علاقه‌ی افراد و شرکت‌ها به پاداش رمز ارزها همچنان در حال رشد است و تا وقتی قیمت رمز ارزها در حال افزایش باشد، کاربران همچنان از آن‌ها راضی خواهند بود.»

سرمایه‌گذاری کم‌خطر

Brex علاوه بر طرح پاداش خود، یک «مرکز آموزش» نیز راه‌اندازی خواهد کرد که مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه بتوانند از خطرات معامله با رمز ارزها، قرار دادن آن در ترازنامه شرکت، و موارد دیگر، مطلع شوند.
بلوند گفت بسیاری از مشاغل «علاقه‌مند به داشتن رمز ارز در ترازنامه خود هستند و پاداش‌ها را «راهی کم خطر برای حضور در بازار رمز ارزها به حساب می‌آید.»
وی گفت: «این پاداش‌ها که افراد از کارت اعتباری خود دریافت می‌کنند، ریسک کمتری نسبت به تبدیل پول نقد به رمز ارزها دارد.»

Travelbank، یک اپلیکیشن سفر، برای مشتریان خود طرح‌های برنامه پاداش با رمز ارز دارد و صرافی کوین‌بیس پاداش بیت کوین و اتر آن را تأمین می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب اختراع بیت کوین (ویراست اول)

 

Source

https://coiniran.com/?p=45639
دکمه بازگشت به بالا