ایستگاه خبر

افزایش چشم‌گیر فعالیت باج‌افزارهای رمزارزی در سالیان اخیر

نتایج مطالعات موسسه‌ی کریپسیس گروپ نشان می‌دهد طی سالیان اخیر، باج‌افزارها روز به روز، قربانیان بیشتری بر جای می‌گذارند. آن‌طور که پیداست میزان حملات باج‌افزارها از سال ۲۰۱۸تا ۲۰۱۹ بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نه‌تنها تعداد حملات باج‌افزاری بلکه مبالغ درخواستی از قربیان نیز طی سه سال اخیر به شدت افزایش یافته است. کریپسیس گروپ در گزارش خود آورده است که میانگین باج‌های درخواستی مجرمان چیزی در حدود ۱۱۵ هزار دلار بوده است.

بنابر یافته‌های کریپسیس گروپ، مهاجمان بیش از گذشته، تمرکز خود را بر اخذ باج از سازمان‌ها معطوف کرده‌اند. بدیهی است که سازمان‌ها توانایی مالی بیشتری از اشخاص دارند، از این رو طعمه‌های جذاب‌تری برای مهاجمان حملات باج‌افزاری هستند.

همچنین به نظر می‌رسد تاکتیک‌های اتخاذشده توسط مجرمان سایبری به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند که بتوانند راهبردهای دفاعی سازمان‌ها را خنثی کنند.

کریپسیس گروپ می‌گوید دو باج‌افزار Ryuk و Sodinokibi از جمله فعال‌ترین باج‌افزارها در سال ۲۰۱۹ بوده‌اند. این باج‌افزارها بر یک تروجان بانکی به نام TrickBot متکی هستند تا بتوانند علیه قربانیان خود دست به اجرای کارزارهای انتشار اسپم یا فیشینگ بزنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39307
دکمه بازگشت به بالا