ایستگاه خبر

انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی در این دوره رنگ و بوی سیاست‌های رمز ارز دارد

کمپین‌های هر دو نامزد ریاست جمهوری در کره جنوبی مملو از بیانیه‌ها و وعده‌هایی درباره سیاست‌های رمز ارز و دارایی دیجیتال بود. به نظر می‌رسد که رمز ارزها نقش مهمی در تعیین نتیجه دارند.

مردم کره جنوبی امروز در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند که بنا به گفته‌ی صندوق‌داران و مردم، این دوره در تاریخ دموکراتیک این کشور، یکی از پرشورترین دوره‌ها به لحاظ نرخ مشارکت بوده است.

نماینده حزب دموکرات، لی جائه میونگ، وعده داده تا از عرضه توکن‌های اوراق (security tokens) به عنوان راهی برای تقسیم سود سفته‌بازی در صنعت ملک و املاک به عموم مردم استفاده کند. وی در بوشور رسمی تبلیغاتی خود قول داده است اوراق بهادار توکنیزه شده برای این کاراستفاده کند تا شهروندان فرصت یابند در پروژه‌های توسعه دولتی مقیاس کلان سرمایه‌گذاری کنند.

لی در ماه ژانویه اظهار داشت که یک آزانس نظارت و مدیریت دارایی دیجیتال مستقر می‌کند اما از آن زمان تنها به یک آزانس بازرسی و کنترل تقلیل یافته است.

نماینده حزب قدرت مردم، یون سئوک یول قول داده است که آستانه مالیات عایدی سرمایه رمز ارزی را مشابه با آستانه مالیات سود سهام تا سطح ۴۲۴۵۰ دلار افزایش دهد. با نرخ تبدیل ارز فعلی، درحال حاضر، هر عایدی رمز ارزی بیشتر از ۲۰۲۴ دلار، مشمول یک مالیات سرمایه ۲۰ درصدی می‌شود. وی همچنین وعده داد که اقدامات حقوقی لازم را برای مصادره درآمدهای رمز ارزی غیرقانونی و بازگرداندن آن‌ها به قربانیان، انجام دهد.

خبرگزاری‌های کره جنوبی اعلام کرده‌اند که تا ساعت ۱ عصر ۹ مارس به وقت محلی، نرخ مشارکت از ۶۰ درصد عبور کرد. این رقم از مشارکت ۵۵ درصدی دوره قبل در سال ۲۰۱۷ بیشتر است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۱ اسفند) – با آغاز جنگ روسیه و اوکراین، وضعیت بازار رمز ارزها به چه سمتی خواهد رفت؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50139
دکمه بازگشت به بالا