ایستگاه خبر

افزایش نرخ بهره در دنیای رمز ارزها! نشانه امید به آینده بازار

مشتریان شرکت‌های وام‌دهی مبتنی بر رمز ارزها ممکن است متوجه تغییرات پیش‌آمده در نرخ بهره قراردادهای خود در اثر سقوط بزرگ قیمت رمز ارزها شده باشند. از تاریخ ۱ آوریل کمپانی BlockFi نیز تغییراتی در نرخ بهره وام‌های بیت‌کوینی و اتریومی خود ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و با استناد به مطلب منتشر شده توسط مدیر اجرایی BlockFi آقای زاک پرینس، سپرده‌گذارانی که کمتر از ۵ بیت‌کوین موجودی داشته باشند، ۶ درصد سود سالیانه دریافت خواهند کرد و کسانی که تا ۵۰۰ اتریوم سپرده کرده باشند ۴.۵ درصد سود دریافت خواهند کرد. این رقم برای ارزهای پایدار مانند GUSD  و USDC همان ۸.۶ درصد سابق خواهد بود.

با سقوط اخیر قیمت رمزارزها ناشی از بحران در بازارهای مالی و پاندمی کرونا ویروس، مدیران BlockFi ادعا می‌کنند کمترین نقدشدگی را در قراردادهای خود داشته‌اند. تصمیم آنها برای افزایش نرخ بهره کمی غیرمنتظره به نظر می‌رسد. مخصوصا زمانی که نهادهای سنتی کنترل‌کننده بازار مانند فدرال رزرو با کاهش نرخ بهره سعی در تنظیم بازارهای مالی داشته‌اند. این اقدام می‌تواند نتیجه خوشبینی نهادهای مالی به آینده بازار قلمداد شود.

https://coiniran.com/?p=37651
دکمه بازگشت به بالا