ایستگاه خبر

سودآوری کسب و کار وام دهندگان صنعت رمز ارز ها با وجود بازار نزولی

وام دهندگان صنعت رمز ارز ها با محصولات جالب توجه شان، وضعیت بسیار بهتری را نسبت به دیگر کسب و کار های این حوزه در بازار نزولی گزارش کرده اند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بلومبرگ، وام دهندگان صنعت رمز ارز ها وضعیت بسیار بهتری را نسبت به دیگر کسب و کار های این حوزه در بازار نزولی گزارش کرده اند.

بر اساس خبر بلومبرگ، اعتبار دهندگانی که در صنعت رمز ارز ها خدمات ارایه می دهند، با تقاضای زیادی از طرف کسانی که نمی خواهند کوین های خود را در قیمت پایین بفروشند و همچنین سرمایه گذاران بزرگ حریص برای فروش استقراضی کوین های شان، مواجه اند.

در علم مالی، فروش استقراضی عمل فروختن دارایی و معمولاً اوراق بهاداری است که از شخص ثالثی (معمولاً یک کارگزار) و با هدف خریدن مشابه همان دارایی در آینده جهت پس دادن آن به قرض دهنده، قرض گرفته می‌شوند. فروشندگان استقراضی امیدوارند از آنجایی که پس از کاهش قیمت بایستی بهای کمتری را هنگام خرید مجدد آن دارایی بپردازند، از کاهش قیمت آن دارایی پس از فروش و تا قبل از خرید مجدد آن سود کنند.

در گزارش بلومبرگ آمده است که در آمد شرکت وام دهی صنعت رمز ارز های BlockFi، از ژوئن سال گذشته تا کنون، ۱۰ برابر شده است؛ درست پس از آن که شرکت Galaxy Digital Ventures متعلق به Michael Novogratz مبلغ ۵۲.۵ میلیون دلار در BlockFi سرمایه گذاری کرد.

شرکت BlockFi به مشتریانی که رمز ارز سپرده گذاری کنند، پول فیات قرض می دهد. Zac Prince، مدیرعامل BlockFi، گفت: «این یک نوع وام کم ریسک است» و سپس تصریح کرد: «این شرکت هرگز اصل پول خود را از دست نمی دهد».

سودآوری کسب و کار وام دهندگان صنعت رمز ارز ها با وجود بازار نزولی
Crypto Lenders Are Cashing In on the Crypto Bear Market/ Source

Michael Moro، مدیر اجرایی Genesis Capital، که به کاربرانش در ازای دلار رمز ارز قرض می دهد، در مصاحبه ای گفته است که «بازار نزولی واقعا برای تجدید نیرو برای رشد، کمک کننده بود». Genesis در شش ماه اول فعالیت خود مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار در گردش داشت و اکنون، طبق گفته ی Moro، این شرکت سرمایه ای ۷۰۰ میلیون دلاری دارد که ۱۴۰ میلیون دلار آن وام های با میانگین مدت بازپرداخت شش هفته هستند.

بیشتر بخوانید: حمایت نزدک از سامانه ی معاملات توکن سهام تحت قوانین اتحادیه اروپا

در حالی که دیگر شرکت ها در فضای رمز ارز ها در حال تعدیل نیرو هستند، کارمندان Genesis بیش از دو برابر رشد داشته و به ۱۲ نفر رسیده اند.

Moro در مصاحبه با بلومبرگ گفت: «ما از روز اول سود آور بوده ایم و ثابت کردیم که تقاضا در بازار وجود دارد، محصولات با تقاضا متناسب هستند و زمانیست که سرمایه گذاران بیش از این روی این کسب و کار سرمایه گذاری کنند».

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=26997
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x