ایستگاه خبر

جریان خروجی سرمایه از محصولات کریپتو در هفته گذشته رکورد زد!

سرمایه خروجی از دارایی‌های دیجیتال و محصولات کریپتو به رکورد ۲۰۷ میلیون دلار در هفته گذشته رسید.
محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین بیشترین میزان خروج را داشتند که مجموعاً ۱۰۷ میلیون دلار بود. در آخرین گزارش CoinShares آمده است که این «پاسخی مستقیم به صورتجلسه FOMC بوده است که نگرانی فدرال رزرو ایالات متحده در مورد افزایش تورم و ترس سرمایه‌گذاران از افزایش نرخ بهره را نشان می‌دهد». این گزارش همچنین با خبر دادن از گردش مالی بالای این محصولات با پشتوانه بیت کوین را در چهار هفته گذشته نشان می‌دهد که فعالیت سرمایه‌گذاران بالاتر از حد معمول بوده است.

هفته گذشته تقریباً سایر محصولات دارای پشتوانه رمز ارزی نیز در سراسر جهان شاهد خروج سرمایه بودند، برای مثال، محصولات تحت حمایت اتریوم خروج ۳۹ میلیون دلاری سرمایه را تجربه کردند. این گزارش خاطرنشان می‌کند که این میزان به نسبت خروجی بیت‌کوین (تقریباً ۱.۴ درصد از AuM)، بسیار بیشتر است. وسعت فروش محصولات کریپتو نیز با خروج ۳۷ میلیون دلاری از صندوق‌های دارایی چندگانه و از دست دادن ۱۰ میلیون دلاری محصولات سرمایه‌گذاری در سهام بلاکچین مشخص شد. با این حال، سولانا و XRP هر دو شاهد ورودی‌های جزئی بودند.

جریان خروجی محصولات کریپتو

خروجی‌های این آخرین هفته، آن را به چهارمین هفته متوالی در مجموعه اخیری که از دسامبر آغاز شد، تبدیل می‌کند که اکنون بالغ بر ۴۶۵ میلیون دلار است. این تقریباً ۰.۸ درصد از کل دارایی‌های تحت مدیریت (AuM) است که تقریباً دو برابر مجموع خروجی‌های سه هفته‌ای قبلی می‌شود.

در حالی که محصولات سرمایه‌گذاری کریپتو در سال گذشته شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی بودند، سال ۲۰۲۱ با سه هفته متوالی خروجی به پایان رسید. هفته پایانی سال با کاهش ۳۲ میلیون دلاری در مقایسه با ۸۶ میلیون دلار در هفته قبل و ۱۴۲ میلیون دلار در هفته قبل از آن مواجه بود. در مجموع ۲۶۰ میلیون دلار، کل خروجی‌ها برای سه هفته پایانی سال گذشته ۰.۴ درصد از AuM بود. هفته اول این جریان خروجی‌ به ۱۷ هفته متوالی جریان ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال پایان داد. این دوره از جریان ورودی که از اوت ۲۰۲۱ شروع شد در نهایت به ۳.۶ میلیارد دلار رسید.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۴ دی) – بازار بیت کوین رو به صعود یا سقوط؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49237
دکمه بازگشت به بالا