ایستگاه خبر

تداوم فعالیت صنعت رمز ارز در ماه فوریه علی‌رغم تنش‌های جهانی!

در گزارشی که اخیرا ازسوی Dappradar منتشر شده است به پایداری فعالیت کاربران در فضای بلاک‌چین و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) در فضای متشنج ماه فوریه اشاره شده است. این درحالی‌ست که حوزه‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز ظاهرا وارد یک فاز تثبیت شده است.

پیشرفت آرام صنعت رمز ارز

طبق گزارش مذکور، علاقه‌ی دولت‌ها و موسسات مالی برای حضور و بهرمندی از امکانات و ظرفیت‌های نسل سوم اینترنت موسوم به وب۳ (Web-3) نیز با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو است. این نهادها مشغول بررسی و یافتن کاربردهای نوین بلاک‌چین‌ها و ادغام آنها با زندگی روزمره‌ی جوامع بشری هستند.

اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم باید گفت که استفاده از dAppها از ماه فوریه ۲۰۲۱ تاکنون با جذب روزانه ۲.۳۵ میلیون کیف‌پول فعال انحصاری (UAW) رشدی ۳۸۵ درصدی داشته است. با‌آنکه این رقم نسبت به ماه نخست سال میلادی یعنی ژانویه ۵ درصد کاهش دارد، اما با‌توجه به افول پیوسته‌ی قیمت‌ها از نوامبر گذشته، با تداوم بسیار قابل‌توجهی همراه بوده است.

با شروع درگیری نظامی روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه، تنش‌های جدیدی بر بازار غالب شد که پس از یک عقب‌نشینی قیمتی مختصر، می‌توان شاهد ظهور و رونق آهسته اما پیوسته‌ی رمز ارزها بود. درحال‌ حاضر قیمت بیت‌کوین ۴۰ هزار دلار است که نسبت به ۲۴ام فوریه (۳۴ هزار دلار) با رشد ۶ هزار دلاری روبه‌رو می‌باشد.

پذیرش NFTها نیز علی‌رغم کاهش حجم مبادلاتی رو‌به‌ افزایش بوده است. داده‌های آن‌چین حاکی از آن است تریدرهای انحصاری و میزان فروش NFTها درمقایسه با ماه پیش به‌ترتیب با رشد ۸ و ۲ درصدی همراه بوده‌اند. درشرایطی که فروش NFTها تا ۲۸ درصد کاشه داشته است، این ارقام نشان‌دهنده‌ی گسترش جامعه‌ی کاربری این بخش از دارایی‌های دیجیتال هستند.

بیشترین تغییرات این بخش به‌پذیرش دیفای تعلق دارد، زیرا بسیاری از بانک‌های امانی و سرمایه‌گذاری مانند NBY Mellon ،JP Morgan و Mitsubishi UFG طرح‌های خود را برای حضور در حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز اعلام و تایید نموده‌اند.

رقبای اتریوم درکمین هستند

درگزارش Dappradar به این نکته اشاره‌ شده است که بسیاری از پروژه‌های NFT، دیفای و وب۳ به‌استفاده از شبکه‌هایی غیر از اتریوم روی آورده‌اند. باآنکه اتریوم همچنان سلطه‌ی خود را بر این بازار حفظ کرده است اما به‌نظر می‌رسد که سایر بلاک‌چین‌ها درجذب کاربران جدید بسیار موفق عمل می‌کنند. برای مثال زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) به‌طور میانگین روزانه ۶۰۸ هزار آدرس کیف‌پول انحصاری و فعال دراختیار دارد.

به‌علاوه بخشی از باارزش‌ترین و محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در خارج از بلاک‌چین اتریوم یعنی Axie Infinity و یا Avalanche مبادله می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۱ اسفند) – با آغاز جنگ روسیه و اوکراین، وضعیت بازار رمز ارزها به چه سمتی خواهد رفت؟

Source

https://coiniran.com/?p=50084
دکمه بازگشت به بالا