ایستگاه خبر

هشدار اف‌بی‌آی: دارندگان رمزارز هدف سوءاستفاده کلاهبرداران

دفتر تحقیقات فدرال (FBI) انتظار دارد که تعداد کلاهبرداری‌های کریپتو در نتیجه همه‌گیری کروناویروس افزایش یابد.

در بیانیه مطبوعاتی ۱۳ آوریل، FBI هشدار داد که افزایش «طرح‌های کلاهبردارانه مربوط به رمزارزها» فقط وقتی افراد بیشتری با کریپتوکارنسی‌ها سروکار دارند ممکن می‌شود. گرچه افراد مسن به‌ویژه آسیب‌پذیرتر هستند با این حال افراد در هر سنی می‌توانند قربانی چنین کلاهبرداری شوند.

در این بیانیه به آمریکایی‌ها هشدار داده شد که نسبت به ایمیل‌هایی با مضمون کارهای متقلبانه در منزل، درمان‌های جعلی کووید-۱۹، اقدامات پیشگیرانه و برخی از کلاهبرداری‌های سنتی هوشیار باشند.

از جمله کلاهبرداری‌های بسیار ظریفی که FBI نسبت به آنها هشدار داده است پیام‌هایی‌ست که از طریق ایمیل یا نامه گیرنده را به آلوده کردن خود یا اعضای خانواده‌اش به کروناویروس تهدید می‌کنند و در قبال آن از گیرنده می‌خواهند مبلغی به کیف‌پول بیت‌کوینی‌شان ارسال کنند.

چطور تشخیص دهیم که یک مؤسسه خیریه جعلی است یا نه؟

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، برخی از کلاهبرداران آنلاین با گمراه کردن افراد از آنها می‌خواهند کمک‌های بیت‌کوینی خود را برای مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹به سازمان بهداشت جهانی (WHO) که در واقع حسابی جعلی است ارسال کنند.

طبق گفته اف‌بی‌آی‌، هر کسی که گمان می کند توسط کلاهبرداران مورد هدف قرار گرفته است، باید درباره قانونی بودن چنین مؤسسات خیریه‌ای تحقیق کند و مطمئن شود که آن مؤسسه پذیرای کمک‌های رمزارزی هست یا خیر. حتی اگر آن سازمان شناخته شده باشد اصرار برای استفاده از رمزارزها مشکوک است و باید یک هشدار مهم تلقی شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38219
دکمه بازگشت به بالا