ایستگاه خبر

راه‌اندازی یک پلتفرم پزشکی از راه دور مبتنی بر بلاک چین

Solve.Care، استارتاپ رمزارزی فعال در حوزه‌ی خدمات درمانی به تازگی از راه‌اندازی یک پلتفرم بلاک چینی پزشکی از راه دور خبر داده است.

بنابر آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، پلتفرم جدید Solve.Care به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند با پزشکان متخصص چهارگوشه‌ی دنیا به صورت برخط گفت‌وگو و مشورت کنند. Solve.Care نام این پلتفرم را بورس سلامتی از راه دور جهانی یا به اختصار GTHE گذاشته است.

پزشکان به کمک پلتفرم GTHE می‌توانند نمایه‌، رتبه، دسترس‌پذیری و ساعات موردنظر خود برای پذیرش بیماران را منتشر کنند. این سامانه با بهره‌گیری از ذهنیت باز طراحی شده؛ بنابراین ارائه‌دهندگان راهکارهای پزشکی از راه دور شخص ثالث می‌توانند از دفاتر ثبت داده‌های آن استفاده کنند.

گفتنی است پلتفرم GTHE از طریق سامانه‌ی مدیریت خدمات درمانی Care.Wallet تا اواخر سال میلادی جاری برای تعداد محدودی از کشورها قابل دسترس خواهد بود.

پزشکان پس از دریافت مجوز از کاربران، می‌توانند به سوابق پزشکی آ‌ن‌ها در این پلتفرم دسترسی پیدا کنند. سازوکارهای اندیشیده در این پلتفرم به گونه‌ای است که نیاز به ارزیابی‌های چندگانه را برای اعطای مجوز دسترسی به اطلاعات از میان برمی‌دارد. علاوه بر این، پلتفرم یاد شده به پزشکان کمک می‌کند که از تجویز آزمایش‌های تکراری غیرضروری برای بیماران پرهیز کنند.

گفتنی است تمامی رکوردها و تراکنش‌های پزشکی روی این پلتفرم به صورت درون‌زنجیره‌ای ذخیره می‌شوند تا از ضدجعل بودن داده‌ها اطمینان حاصل شود.

Source

https://coiniran.com/?p=39018
دکمه بازگشت به بالا