ایستگاه خبر

یک بازی مبتنی بر کریپتو، به جلوگیری از اشاعه کرونا کمک می‌کند!

همه‌گیری کروناویروس بدترین رکود اقتصادی جهانی را از سال ۱۹۲۹ در بین همه بخش‌های تجاری رقم زده است و ضرر در بخش تبلیغات و بازاریابی در سال ۲۰۲۰ به تنهایی ۳ میلیارد دلار برآورد شده است. بازارهای سنتی و شرکت‌های رمزارز در تلاش برای مقابله با بیماری پاندمیک، در حال جایگزین کردن تبلیغات کلان خود با تبلیغات کم‌بودجه هستند.

مسئولیت اجتماعی صنعت رمزارز

Triffic، یک بازی واقعیت افزوده رایگان که به بازیکنان با کریپتو پاداش می‌دهد، نقش خود را برای ترویج فاصله اجتماعی در بین کاربرانش ایفا می‌کند. در تاریخ ۲۶ مارس، این استارتاپ در توییتر اعلام کرد که کاربران نسخه بتا اکنون می‌توانند وسایل مصرفی ویژه محدودی مانند رول توالت، ضدعفونی‌کننده دست و ماسک صورت را جمع‌آوری کنند. با مشارکت در این بازی، کاربران می‌توانند به جمع آوری پول برای مبارزه با COVID-19 کمک کنند. این شرکت توضیح داد:

«Triffic تا به حال توانسته است ۱۰ هزار دلار برای مقابله با COVID-19 جمع‌آوری کند. هربار که یک کاربر نسخه بتا بتواند یک واقعیت افزوده (AR)، رول دستمال توالت، ضدعفونی‌کننده دست یا ماسک صورت به دست آورد این شرکت مبلغی را برای مقابله با این ویروس کمک خواهد کرد.»

Triffic به Cointelegraph گفت که مدل تجاری آن مبتنی بر توانایی کاربران آنها برای حرکت آزادانه و جمع‌آوری امتیازهاست و آنها تصمیم گرفتند تا این ایده را به عنوان راهی برای کمک به ارتقاء سطح آگاهی اجتماعی اجرا کنند. هدف شرکت این است که همزمان ضمن تبلیغ نسخه بتای بازی خود، به حل یک مسئله مهم اجتماعی هم کمک کند. این تیم افزود:

«چه کسی نمی‌خواهد به جای پوکمون، دستمال توالت مجازی جمع کند؟»

مسئولان بهداشت عمومی، حفظ فاصله اجتماعی را روشی برای کاهش سرعت گسترش کروناویروس عنوان کرده‌اند. تاکنون این تلاش‌ها در کشورهایی مانند چین و کره جنوبی که کروناویروس اول در آنجا بروز یافته، موفقیت‌آمیز بوده است.

شرکت‌های دیگر نیز وظیفه خود را انجام می‌دهند. به جای به تعویق انداختن تاریخ برگزاری کنفرانس، اجلاس سران Crypto Asia اعلام کردند که می‌توانند رویداد خود را به صورت آنلاین انجام دهند. در این اجلاس از ۳۰ سخنران دعوت به عمل آمد تا در این گردهمایی شرکت کنند. هر سخنران برای دسترسی آنلاین افراد، صفحه مخصوص به خود را دارد.

بیت کوین نقش عمده‌ای در کمک به بخش‌های پرداختی دارد

همانطور که پیش از این Cointelegraph گزارش داد، به دلیل شیوع COVID-19، پذیرش رمزارز در بخش پرداخت رو به افزایش است. از همین رو، بانکو سلا ایتالیا را ترغیب به راه اندازی یک سرویس تجارت بیت‌کوین به منظور تسهیل در انتقال پول بین المللی کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37901
دکمه بازگشت به بالا