ایستگاه خبر

بازار کریپتو در هفته‌های اخیر شاهد هجوم سرمایه‌گذاری بوده است

هفته گذشته، در حالی که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید، سرمایه‌گذاران نهادی سرمایه زیادی را به بازار کریپتو اختصاص دادند که می‌توان از آن به عنوان دومین رکورد بزرگ در این سرمایه‌گذاری‌ها یاد کرد.

براساس گزارش رویترز به نقل از داده‌های مدیر دارایی دیجیتال CoinShares در روز دوشنبه، بازار کریپتو فقط در هفته گذشته ۴۲۹ میلیون دلار سرمایه ورودی داشته است. بیشترین سرمایه ورودی هفتگی ۴۶۸ میلیون دلار از سه هفته قبل بوده است.

داده‌ها نشان می‌دهند که این بخش تا سال گذشته به بالاترین رقم دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) 15 میلیارد دلاری رسیده است. برای مقایسه، ۲.۵۷ میلیارد دلار AUM در اواخر سال ۲۰۱۹ وجود داشت. تاکنون، بیت کوین (BTC ، -۱.۹۶٪) ۴ میلیارد دلار ورودی در سال ۲۰۲۰ جذب کرده است.
بیت کوین در تاریخ ۱ دسامبر در یک جریان صعودی به بالاترین رقم خود یعنی ۱۹،۹۲۰ دلار رسیده است، این روند صعودی به احتمال زیاد به واسطه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری خزانه در کریپتو، راه‌اندازی خدمات رمزارزی PayPal و سرمایه‌گذاران میلیاردر اتفاق افتاده است.

جیمز باترفیل، استراتژیست سرمایه گذاری در CoinShares، به رویترز گفت: «سطح علاقه در حال حاضر بسیار زیاد است، و بیت کوین احتمالاً در اوج پذیرش سازمانی قرار دارد.»

هفته گذشته بیت کوین و محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با آن از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان رمزارزها بود. بیت کوین بر اساس ارزش بازار، بزرگترین سهم از کل دارایی‌های تحت مدیریت را در حدود ۳۳۴.۷ میلیون دلار از ۴۲۹ میلیون دلار به خود اختصاص داده بود.

اتر در همان دوره در جایگاه دوم قرار گرفت و حدود ۸۷.۱ میلیون دلار جذب کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42438
دکمه بازگشت به بالا