ایستگاه خبر

شرکت‌های مدیریت دارایی برای کسب سود حداکثری از توکن‌ بومی صرافی‌ها استفاده می‌کنند

براساس جدیدترین گزارش‌ها، تریدرها درطول ریزش‌های شدید بازار رمز ارز ترجیح می‌دهند توکن‌هایی به‌غیر از بیت‌کوین را خریداری کنند. این موضوع بیانگر آن است که سرمایه‌گذاران این حوزه به‌اتخاذ راهکارهای رایج همتایان سنتی خود روی آورده و از این طریق ماهیت ناپایدار رمز ارزها را کنترل می‌نمایند.

Jeff Dorman، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق مدیریت دارایی دیجیتال Arca، توکن‌های بومی صرافی‌ها را دارایی‌های دفاعی تلقی کرد و اظهار داشت که بسیاری از کاربران بیت‌کوین را چنین دارایی‌ای می‌دانند. اما درحقیقت این توکن‌های بومی صرافی‌ها هستند که با برخورداری از جریان‌های نقدی، درآمدزایی و استهلاک اقساط این ویژگی را ارائه می‌دهند.

این فرضیه ظاهرا با درنظر داشتن سود کلان Arca از فروش دارایی‌های Leo خویش معتبر است. این موسسه در سال ۲۰۱۹ اقدام به‌خرید ۳ میلیون دلار توکن ابزاری صرافی Bitfinex به‌قیمت ۱ دلار به‌ازای هرواحد کرد.

Arca مدتی بعد این حجم از توکن را به‌قیمت ۵.۵ دلار به‌ازای هرواحد فروخت و سود بسیار کلانی به‌دست آورد. مدیر پورتفولیوی این شرکت خاطرنشان کرد که این اقدام یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های ریسک و پاداش Arca بوده است.

رشد مطلوب توکن صرافی‌ها

Dorman درادامه به مقاومت بالای توکن‌های بومی صرافی‌ها در بازارهای خرسی اشاره داشت و دلیل آن را کسب سود صرافی‌ها از چنین نوساناتی عنوان کرد. در بازارهای خرسی حجم معاملاتی صرافی‌ها افزایش یافته که منجر به درآمدزایی و بهبود عملکرد توکن‌های بومی آنها خواهد شد.

یکی از این توکن‌ها که تاکنون از این استراتژی پیروی کرده است توکن بومی صرافی FTX یعنی FTT است. FTT از معدود توکن‌هایی است که موفق شده است در سال جاری عملکرد بسیار بهتری از سایر دارایی‌های دیجیتال داشته باشد. عملکرد خوب FTT را ‌می‌توان با رشد سریع و مثبت صرافی آن در فضای کریپتو مرتبط دانست.

توکن بومی صرافی بایننس (BNB) نیز با ثبت رکورد قیمتی تازه‌ای مواجه بوده و با افزایش تعداد دارندگان خود سعی در رقابت با دارایی‌های بزرگی مانند اتریوم را داشته است. این رشد به‌حدی مطلوب بوده است که صرافی بایننس دلیل تغییر اسم زنجیره‌ هوشمند خود را موفقیت توکن BNB عنوان کرده است.

پیشنهاد مطالعه: پتانسیل تکنولوژی بلاک‌چین و اینترنت اشیاء (IoT)

Source

https://coiniran.com/?p=50006
دکمه بازگشت به بالا