ایستگاه خبر

شرکت رمزارزی Chainalysis، پشتیبانی ردیابی را برای Zcash و Dash اضافه می‌کند

شرکت اطلاعات بلاکچین، Chainalysis درها را به روی کوین‌های حریم خصوصی می‌گشاید. طبق گزارش Coindesk این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که محصولات راکتور و Know Your Transaction این شرکت اکنون می‌توانند Zcash و dash را که اساس فنی آن‌ها به لحاظ نظری موجب می‌شود نظارت بر جریان تراکنش‌ها برای بازرسان دشوار شود، ردیابی کنند.

به هر حال این پشتیبانی Chainalysis احتمالا مشکلاتی برای شهرت پنهانی آن‌ها ایجاد می‌کند. آن‌ها گفته‌اند که می‌توانند بیش از ۹۹ درصد تراکنش‌های Zcash را ردیابی کنند و بازرسی‌های موفقی از تراکنش‌های dash که از طریق ارسال خصوصی انجام می‌شود داشته باشند.

این دو کوین که در مجموع ۱.۵ میلیارد دلار در حجم مبادلات روزانه رمزارز ارزش دارند، دسترسی به دو محصول اصلی این شرکت را گسترش می‌دهند. راکتور که یک بستر نظارت رمزارز که مشتری آن دولت آمریکا است و KYT که یک بستر نظارت آنی برای صرافی‌ها است و تاکنون ۹۰ درصد از کل تراکنش‌های رمزارز‌ها را پوشش داده است.

ویژگی‌های این دو کوین حریم خصوصی، مثل چگونگی ساخته شدن آن‌ها و چگونگی استفاده از آن‌ها در دنیای واقعی، فضای کار را برای بازرسان و متخصصان قانونی باقی می‌گذارد تا فعالیت‌های مشکوک و غیرقانونی را مورد نظارت قرار دهند و سازگاری قانونی را حفظ نمایند.

ارسال خصوصی در پلت‌فرم dash، به عنوان یک ویژگی هسته اختیاری، چندین ارسال وجه را با هم ادغام می‌کند. اما این شرکت عقیده دارد که فنونی که برای ادغام‌کننده بیتکوین Coin Join استفاده کرده برای dash نیز قابل پیاده‌سازی است.

Zcash، یک کوین که دارای طراحی حریم خصوصی است، یک خدمت استخر محافظت شده را ارائه می‌دهد که آدرس‌های کیف پول، حساب‌ها و تراکنش‌ها را از طریق پروتوکل اثبات دانایی صفر zk-SNARK رمزگزاری می‌نماید. Chainalysis اظهار داشته که این رمزگذاری به سختی قابل نفوذ است و در حال حاضر فقط ۰.۹ درصد از تراکنش‌های این رمزارز محافظت شده هستند.

جاناتان لوین، مدیر استراتژی این شرکت گفت که این افزودنی‌ها می‌تواند صرافی‌ها را به افزودن این دو رمزارز به فهرست خود تریب نماید، چرا که هر دوی آن‌ها در گذشته از مبادلات و صرافی‌های جهانی حذف شده بودند. وی اظهار داشت:

“ما به دنبال فراهم کردن نرم‌افزار نظارت بر تراکنش‌ها برای هر کسی که می‌خواهد با ارز‌های مختلف به مبادله بپردازد، هستیم. گمان می‌کنم که کسب و کار‌ها با اضافه شدن این دو رمزارز در نتیجه‌ی این نرم‌افزار، ارتقا یابند.”

https://coiniran.com/?p=39371
دکمه بازگشت به بالا