ایستگاه خبر

چشم‌انداز ناامیدکننده‌ی بنگاه‌های پرداخت برون‌مرزی رمزارزی در پی کاهش ۲۰ درصدی نقل‌وانتقال جهانی پول

بانک جهانی پیش‌بینی کرده است که صنعت حواله و نقل‌وانتقال پول در سایه‌ی بحران اقتصادی ناشی از کرونا ۲۰ درصد کوچکتر خواهد شد.

این پیش‌بینی اگر رنگ واقعیت به خود بگیرد، باعث می‌شود بسیاری از بنگاه‌های بلاک چینی که پیش‌تر به دنبال عرض اندام در صنعت پرداخت‌های برون‌مرزی بودند، از رسیدن به اهداف خود ناکام بمانند.

در تاریخ ۲۲ آوریل، بانک جهانی با انتشار گزارشی پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۲۰ شاهد شدیدترین کاهش در صنعت نقل‌وانتقال پول خواهیم بود.

بنابر این گزارش با کاهش دستمزدها و افزایش شمار بیکاران نیروی کار مهاجر، می‌توان انتظار داشت تعداد درخواست‌ها برای پرداخت‌های برون‌مرزی نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یابد؛ چرا که بسیاری از این نیروهای کار، بخشی از درآمدشان را به خانواده‌های خود که عمدتا ساکن کشورهای کم‌درآمد هستند، ارسال می‌کنند. در مجموع، پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ زیانی بالغ بر ۴۴۵ میلیارد دلار بر میلیون‌ها خانوار ساکن در کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه، تحمیل شود.

دیوید مالپس، رئیس بانک جهانی می‌گوید:

حواله‌ها یکی از منابع حیاتی درآمد برای کشورهای در حال توسعه هستند. در واقع در سایه‌ی انتقال پول از کشورهای پیشرفته است که ساکنان سرزمین‌هایی با اقتصاد نوظهور می‌توانند از استطاعت کافی برای پرداخت هزینه‌های مواد غذایی، درمان و دیگر نیازهای اولیه برخوردار شوند.

وی در ادامه افزوده است:

بحران جاری حاکم بر اقتصاد جهانی که ناشی از همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ است، می‌تواند به شدت توانایی شاغلان برای ارسال پول به بستگان خود را تحت تاثیر قرار دهد و این بیش از همیشه این نکته را به ما یادآوری می‌کند که باید با تمام توان برای احیای اقتصاد و بازگشت به شرایط عادی، تلاش کنیم.

Source

https://coiniran.com/?p=38430
دکمه بازگشت به بالا