ایستگاه خبر

گلکسی دیجیتال هم با ایالات متحده خداحافظی می‌کند

گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) نیز به دلیل افزایش فشارهای ایالات متحده به صنعت کریپتو، خدمات خود را به خارج از کشور منتقل خواهد کرد. گلکسی دیجیتال تنها شرکت در فضای کریپتو نیست که در ماه‌های اخیر به این نتیجه رسیده است.

با این حال، یک شرکت رمزارزی دیگر گفته است که حداقل تا حدی خدمات خود را به خارج از ایالات متحده منتقل خواهد کرد. گلکسی دیجیتال، که در سال 2017 توسط مایکل نووگراتز تأسیس شد، در بحبوحه فشارهای نظارتی، بیشتر فعالیت‌های خود را به خارج از مرزهای این کشور منتقل خواهد کرد.

دردسرهای  گلکسی دیجیتال

گلکسی دیجیتال یک شرکت سرمایه‌گذاری متمرکز بر رمزارزها است که خدمات مرتبط با تجارت، مدیریت دارایی، بانکداری سرمایه گذاری و ماینینگ را ارائه می‌دهد و به عنوان پلی بین امور مالی سنتی و صنعت دارایی‌های دیجیتال عمل می‌کند.

بنیانگذار آن به ناامیدی‌هایی که گلکسی در این حوزه‌ها در عصر فراگیری مقررات با آن مواجه بوده، اشاره کرده است.

نووگراتز که مدیرعامل این شرکت نیز هست، پس از انتشار درآمد سه ماهه اول این گروه در 9 می، در یک مصاحبه تلفنی گفت:

وقتی به کوتاه مدت نگاه می‌کنم، ما هنوز در ایالات متحده دردسرهای نظارتی داریم. پیش‌بینی من این است که به این زودی از بین نمی‌رود.

به گفته نووگراتز، فروپاشی اعتماد بین رگولاتورها و صنعت را می‌توان تا حدی به افراد خاصی در صنعت نسبت داد، مانند دو کوآن از ترافرم لبز و بنکمن-فرید از FTX. هر دوی این افراد شرکت‌هایی را رهبری می‌کردند که در سال 2022 به طرز شگفت‌انگیزی دچار فروپاشی شد. هر دوی این افراد به دلیل نقشی که در آن شکست‌ها داشتند در بازداشت و در انتظار محاکمه‌اند.

مشارکت آن‌ها در سرد شدن روابط بین صنعت ارزهای دیجیتال و به ویژه SEC تأثیر داشت. ما هنوز هم به خاطر تضعیف اعتمادی که FTX و دیگر فعالان در فضا ایجاد کردند، دردسرهایی داریم.

سود 134 میلیون دلاری گلکسی

در واکنش به سقوط FTX و Terraform Labs، رگولاتورها در ایالات متحده فشار خود را بر این صنعت تشدید کرده‌اند. در تئوری، اقتصاد ایالات متحده مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری است. اما اقدامات SEC در صنعت برای تخریب موقعیت آمریکا به عنوان کشور پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال بدنام است.

با وجود تمام مشکلات و ناامیدی‌ها، گلکسی دیجیتال نتایج قابل ملاحظه‌ای را ثبت کرده است.  روز سه‌شنبه، این شرکت از درآمد خالص 134 میلیون دلاری برای سه ماهه اول گزارش داد. ثبت این درآمد خالص با توجه به ضرر خالص 288 میلیون دلاری که در پایان سال گذشته ثبت شده بود، قابل توجه است.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی سرمایه‌گذاران اکوسیستم بلاکچین ایران

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا