ایستگاه خبر

صرافی بایننس زیر ذره‌بین IRS و دادگستری آمریکا

طبق گزارش بلومبرگ، صرافی بزرگ بایننس به جرم پول‌شویی و فرار مالیاتی زیر ذره‌بین نظارتی سرویس درآمد داخلی یا IRS و وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته است. تحقیقات IRS و دادگستری کاملا محرمانه بوده و این سازمان‌های فدرال درحال بررسی اطلاعات افراد خاصی هستند که با صرافی بایننس دادوستد می‌کنند.

صرافی بایننس تاکنون موفق شده است تا از نظارت دقیق دولتی فرار کند. فقدان شعب کافی و بهره‌مندی از حوزه‌ی قضایی جزایر کیمن (Cayman Islands) به بایننس این امکان را داده است تا از پرداخت مالیات و اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌ی تجاری فرار کند.

سخنگوی این صرافی در پاسخ به تحقیقات اخیر اظهار داشت:

«ما در قبال تعهدات قانونی خود قاطعانه عمل کرده و همکاری پرباری با سازمان‌های نظارتی و اعمال قانون داریم. بایننس همواره برای اتخاذ قوانین مبارزه با پول‌شویی در پلتفرم معاملاتی خود اهتمام ورزیده و از ابزارهای مختلف موسسات مالی برای شناسایی آدرس‌ها و فعالیت‌های مشکوک بهره برده است.»

بازار بایننس و رمز ارز زیر ذره‌بین سازمان‌های نظارتی

یکی از بزرگترین انتقادات وارده به رمز ارزها و مخصوصا بیت‌کوین، ظرفیت آنها برای استفاده در مقاصد مجرمانه است. Janet Yellen، وزیر خزانه‌داری آمریکا، چندی پیش در ماه ژانویه نگرانی خود را نسبت به به‌کارگیری دارایی‌های دیجیتال در تامین مالی تروریسم و اهداف مالی مجرمانه ابراز نمود. به‌علاوه چارلی مانگر، سرمایه‌گذار معروف، نیز صنعت کریپتو را با آدم ربایی و باج‌گیری مرتبط دانست.

سازمان‌های فدرال آمریکا برای تحقیقات لازم در حوزه‌ی بلاک‌چین از داده‌های شرکت تحلیلی-آماری Chainalysis استفاده می‌نمایند. این شرکت در سال ۲۰۱۹ گزارشی منتشر نمود که در آن تراکنش‌های بایننس بیش از سایر صرافی‌ها، مبالغ مشکوک به فعالیت‌های مجرمانه را دریافت کرده بود.

صرافی بایننس زیر ذره‌بین IRS و دادگستری آمریکا

در بخشی از این گزارش آمده است:

«دو صرافی بایننس و Huobi با اختلاف قابل توجهی از دیگر صرافی‌ها بیت‌کوین‌های غیرقانونی دریافت می‌کنند. اهمیت این موضوع ازجایی است که این دو صرافی حجم مبادلات بالایی داشته و علیرغم وفاداری به سیاست شناخت مشتری (KYC) همچنان مقصد اصلی دریافت بیت‌کوین‌های حاصله از منابع مجرمانه هستند. این موضوع شاید با بررسی دقیق حساب‌های ویژه‌ای در این صرافی‌ها مشخص گردد.»

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45675
دکمه بازگشت به بالا