ایستگاه خبر

هک ۸۰ میلیون دلاری صرافی AscendEX

صرافی رمز ارز AscendEX که به‌تازگی سومین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته بود هدف یک حمله‌ی هک واقع شد. این صرافی تایید کرد که توکن‌های آسیب‌دیده از حساب یکی از کیف‌پول‌های گرم آن خارج شده است. باآنکه رقم دقیق این سرقت همچنان مشخص نیست، اما تخمین زده‌ می‌شود که دارایی‌های مذکور بالغ بر ۸۰ میلیون دلار ارزش داشته باشند.

این صرافی اظهار داشت که تعداد نامشخصی از توکن‌های مبتنی بر بلاک‌چین‌های اتریوم، زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) در اوایل روز ۱۲ دسامبر از کیف‌پول گرم آن خارج شده‌اند.

AscendEX از امنیت کامل کیف‌پول‌های سرد خود خبر داد و بیان داشت که تحقیقات خود را برای بازیابی مقادیر به‌سرقت رفته آغاز نموده است. این صرافی همچنین مسئولیت جبران خسارت کاربران آسیب‌دیده را برعهده گرفته است.

تاکنون جزئیاتی درباره‌ی مشخصات توکن‌های هک شده و یا ارزش دقیق دلاری آنها ازسوی این پلتفرم منتشر نشده است. با این‌وجود شرکت تحلیلی بلاک‌چینی PeckShield تخمین‌های اولیه‌ی خود را ارائه کرده است.

در بررسی‌های این شرکت ارزش کل دارایی‌های هک شده ۷۸ میلیون دلار برآورد شده است که از این مقدار توکن‌های متعلق به بلاک‌چین‌های اتریوم، زنجیره‌ی هوشمند بایننس و پالیگان به‌ترتیب ۶۰، ۹.۲ و ۸.۵ میلیون دلار بوده‌اند. در تصویر زیر جزئیات اعلام شده از سوی PeckShield قابل مشاهده است.

هک 80 میلیون دلاری صرافی AscendEX

این دومین هک بزرگی است که در ماه دسامبر درخصوص صرافی‌های متمرکز رمز ارز رخ داده است. همان‌گونه که در هفته‌ی پیش خوانیدم، صرافی Bitmart به‌دلیل یک نقص امنیتی قربانی سرقت ۲۰۰ میلیون دلاری عظیمی شد که درپی آن تمام سفارشات برداشت وجوه به‌مدت یک روز متوقف شد.

پیشنهاد مطالعه: آیا بیت کوین می‌تواند هک شود؟

Source

https://coiniran.com/?p=48718
دکمه بازگشت به بالا