ایستگاه خبر

جرایم رمز ارزی DeFi در سال ۲۰۲۱ به ۱۰.۵ میلیارد دلار رسید

بر اساس تحقیقات انجام‌شده جدید توسط شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Elliptic، جرایم رمز ارزی و فعالیت‌های کلاهبرداری در پلتفرم‌‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بسیار شایع شده‌اند.

زیان‌ها به ۱۰.۵ میلیارد دلار رسیده است که نشان‌دهنده خطرات واقعی مرتبط با DeFi است – صنعتی که هنوز بخش غیرقابل تنظیم ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

پلتفرم‌های DeFi با اجازه دادن به کاربران برای قرض دادن، قرض گرفتن و ذخیره ارز دیجیتال با استفاده از قراردادهای هوشمند، انتقال ارز دیجیتال را برای بسیاری آسان‌تر می‌کنند. این فناوری بانک‌های سنتی را به‌عنوان واسطه کنار گذاشته و نقل و انتقالات رمز ارزی را مستقیم و ساده کرده است، گامی که بسیاری آن را تحول‌بخش برای بخش مالی گسترده‌تر می‌دانند.

با این حال، پلتفرم‌های DeFi شاهد هک‌ها و کلاه‌برداری‌های مکرر بوده‌اند که طبق گفته شرکت تحلیل داده‌های بلاکچین Elliptic، این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۱۰.۵ میلیارد دلار می‌رسد.

DeFi و خطرهای مرتبط

به گفته الیپتیک، DeFi به طور فزاینده‌ای در بین توده‌ها محبوب شده است و سرمایه‌گذاران زیادی را جذب کرده است که آماده سرمایه‌گذاری سهام خود هستند. سرریز ناگهانی وجوه در این بخش باعث رشد جنایات مرتبط با پولشویی شده است، جایی که بخش بزرگی از سرمایه در حمایت از فعالیت‌های غیرقانونی به کار گرفته می‌شود.

در این گزارش‌ها اشاره شده است: «DeFi فضایی وسوسه‌انگیز برای جرایم رمز ارزی و یک منبع عمیق نقدینگی است که می‌تواند برای پولشویی‌ها استفاده شود.»

همچنین نشان می‌دهد که چگونه هکرها با استفاده از dApps یا برنامه‌های غیرمتمرکز برای شرکت در فعالیت‌های مالی غیرقانونی یا «DeCrime» از این پلتفرم‌ها سوء استفاده کرده‌اند.

اکوسیستم DeFi یک فضای فوق‌العاده هیجان‌انگیز و سریع است، با نوآوری خدمات مالی که با سرعت نور اتفاق می‌افتد، این امر باعث جذب سرمایه‌های زیادی به پروژه‌هایی می‌شود که همیشه با دقت سنجیده نشده‌اند. تام رابینسون، محقق ارشد Elliptic گفت: فعالان متخلف از این فرصت‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

dApps متحمل بیشترین جرایم رمز ارزی بوده‌اند که تقریباً ۸.۶ میلیارد دلار ضرر برآورد شده است و پس از آن زنجیره هوشمند Binance با ضرر ۲.۵ میلیارد دلاری در رده دوم قرار دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi)

 

Source

https://coiniran.com/?p=48399
دکمه بازگشت به بالا