ایستگاه خبر

آمادگی DappRadar برای عرضه‌ی توکن بومی

استارت‌آپ رمزنگاری DappRadar که داده‌های تحلیلی برای پلتفرم‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه‌ می‌دهد، از برنامه‌‌اش برای توسعه‌ی توکن‌ بومی خود به‌نام Radar خبر داد. پلتفرم DappRadar که دفتر آن در کشور لیتوانی است در بیانه‌ای هدف این توکن را تمرکززدایی کسب و کار خود در آینده عنوان نمود. DappRadar همچنین از برنامه‌اش برای تبدیل شدن به یک فروشگاه انحصاری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) خبر داد.

DappRadar در سال ۲۰۱۸ توسط Skirmantas Januškas بنیان‌گذاری شد و درزمینه‌ی ارائه‌ی داده‌هایی همچون سابقه‌ی تراکنش‌ها، حجم توکن و کاربران فعال برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فعالیتش را آغاز نمود. درحال حاضر بیش از ۸ هزار اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز موجود بر ۲۵ بلاک‌چین همچون اتریوم و سولانا از پشتیبانی پلتفرم DappRadar برخوردارند.

DappRadar به‌کمک داده‌های تحلیلی به کاربران خود ابزار مدیریت پورتفولیو را نیز ارائه داده که در ارزیابی عملکرد دارایی‌ها بسیار مفید خواهد بود. پلتفرم مذکور مدعی شد که سالانه ۴ میلیون کاربر فعال و اختصاصی دارد.

این پلتفرم در بیانیه‌ای گفت که فروشگاه‌ اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای کاربران و توسعه‌دهندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. فروشگاه‌های نرم‌افزاری فعلی مانند اپ استور و گوگل پلی درمقایسه با dAppها متمرکز بوده، دارای میزبان و فرآیند نظارتی هستند و تا ۳۰ درصد حق عضویت و کمیسیون از طرفین دریافت می‌کنند.

در پایان لازم به‌ذکر است که طرح عرضه‌ی توکن بومی چندماه پس از جمع‌آوری ۵ میلیون دلار بودجه از سوی DappRadar اعلام می‌گردد. درمیان سرمایه‌گذاران نام‌ شرکت‌هایی همچون Prosus Ventures ،Blockchain.com Ventures و Naspers Ventures به‌چشم می‌خورد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۹ نیز موفق به‌جذب ۲.۳ میلیون دلار کمک مالی شد.

پیشنهاد مطالعه: دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن

Source

https://coiniran.com/?p=48497
دکمه بازگشت به بالا