ایستگاه خبر

کاهش 15 درصدی جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال در بازار خرسی

بر اساس گزارش جدید شرکت اطلاعاتی بلاکچین Chainalysis، جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال تا کنون در سال جاری 15 درصد کاهش داشته است. البته باید در نظر داشت تراکنش‌های قانونی نیز کاهشی 36 درصدی داشته‌اند.

این شرکت گزارش داده است:

«اگر انواع خاصی از جرایم مبتنی بر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که برخی از آن‌ها در سال 2022 افزایش یافته‌اند، در حالی که برخی دیگر به نسبت کل معاملات بازار کاهش یافته‌اند.»

طبق گزارش Chainalysis، کل درآمد کلاهبرداری در سال 2022 نسبت به پایان جولای 2021، 65 درصد کمتر شده و در حال حاضر به 1.6 میلیارد دلار رسیده است که آن را به کاهش بازار کلی ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهد.

این شرکت می‌گوید: از ژانویه 2022، درآمد کلاهبرداری کم و بیش مطابق با قیمت بیت کوین کاهش یافته است. تعداد کلاهبرداری‌ها تا کنون در سال 2022 کمترین میزان در چهار سال گذشته است.

Chainalysis می‌گوید این تغییر نشان می‌دهد افراد کمتری درگیر کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال هستند، زیرا اکنون که ارزش‌ها در بازار نزولی کاهش یافته است، این کلاهبرداری‌ها کمتر وسوسه‌کننده‌اند.

اگرچه ممکن است تعداد کلاهبرداری‌ها کاهش یافته باشد، Chainalysis گزارش می‌دهد که تا ژوئیه 2022، 1.9 میلیارد دلار رمزارز در هک‌ها به سرقت رفته است. این‌ها شامل هک 190 میلیون دلاری Nomad Token Bridge یا 5 میلیون دلار سرقت شده از کیف پول سولانا در اوایل ماه جاری است، در حالی که ارزش به سرقت‌رفته در مدت مشابه سال گذشته کمتر از 1.2 میلیارد دلار بود.

این شرکت می‌گوید:

«نباید انتظار داشته باشیم که دزدی با توجه نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کاهش یابد. تا زمانی که دارایی‌های رمز ارزی در استخرهای پروتکل DeFi و سایر سرویس‌ها ارزش دارند و آسیب‌پذیر هستند، هکرها سعی در سرقت آن‌ها خواهند داشت.»

Chainalysis که در سال 2014 تأسیس شد، ابزارهای نرم‌افزاری را برای سازمان‌های دولتی، مؤسسات مالی و کسب‌وکارها برای شناسایی و پیشگیری از جرایم مرتبط با رمز ارزی فراهم می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار خرسی ارز دیجیتال چیست؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا