ایستگاه خبر

نتیجه تحقیقات: افزایش پوشش رسانه ای رمز ارز ها در زمان رکود بازار

موسسه تحقیقاتی Clovr در مطالعات اخیرش همبستگی میان ارزش رمز ارز ها و مطالب منتشر شده را طی پنج سال بررسی کرده و به نتایج جالبی رسیده است.

موسسه تحقیقاتی Clovr در مطالعات اخیرش به این نتیجه رسیده که پوشش خبری رمز ارز ها در رسانه های اصلی، در زمان رکود بازار و نزولی شدن آن بیشتر می شود. تحلیلگران، همبستگی میان ارزش رمز ارز ها در پنج سال گذشته و مطالب منتشر شده را مورد بررسی قرار دادند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین و بهترین عملکرد در ده سال گذشته در میان دارایی های مختلف

در دوره تحقیق، Clover، ۴۸ خبرگزاری اصلی که رمز ارز ها را از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۳ تا ۳۱ جولای ۲۰۱۸ پوشش داده اند، پایش کرده است. تمام مقالات با ابزار تحلیل حساسیت VADER (Valence Aware Dictionary and sEntiment Reasoner) و کتابخانه پایتون Natural Language Toolkit (NLTK)  ارزیابی شده اند.

نتیجه تحقیقات: افزایش پوشش رسانه ای رمز ارز ها در زمان رکود بازار
Crypto Coverage in Media Peaked Following Market Slump

در هفته های منتهی به سال ۲۰۱۷، میزان پوشش خبری رمز ارز ها کاملا با سقوط سریع این بازار – که به فاکتور هایی نظ یر کارآیی بالای آلتکوین ها و فروش دارندگان بیت کوین به خاطر خرید در تعطیلات نسبت داده  شده – مرتبط بوده است؛ عبارات مشابهی که در ماه های می و جون ۲۰۱۸، به دنبال سقوط بازار رمز ارز ها افزایش یافتند.

در بخشی از این مطالعه آمده است:

«از سال ۲۰۱۶، مقالات خوش بینانه نسبت به مقالات منفی رشد بیشتری در حجم و تعداد داشته اند. پوشش خبری در میانه سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است، با این حال، مقالاتی که حس منفی منتقل می کنند رشد بیشتری داشته اند. سردمدار ایجاد این جو، پیش بینی افرادی همچون وارن بافت و مارک کوبان هستند؛ کسانی که معتقدند این بازار یک حباب است.»

نتیجه تحقیقات: افزایش پوشش رسانه ای رمز ارز ها در زمان رکود بازار
Crypto Coverage in Media Peaked Following Market Slump

برای سایت های خبری که اغلب ارز های دیجیتال را پوشش می دهند، Forbes و Business Insider روی هم رفته «۱۳۳۵ مقاله با رویکرد مثبت و تنها ۴۱۳ مقاله با رویکرد منفی منتشر کرده اند».

بیشتر بخوانید: بیت کوینی وجود ندارد؛ آنچه SEC در مورد رمز ارز ها درک نکرده است!

CNBC حدود ۱۰۰۰ مقاله مرتبط با رمز راز ها در طول دوره تحلیل منتشر کرده که ۵۳٪ مثبت و ۴۷٪ منفی بوده است. در زمان مشابه، Breitbart News، ۹۱ مقاله منفی و تنها یک مقاله مثبت به چاپ رسانده است. میانگین حسی مقالات خبرگزاری های Reuters،  USA Today و Gizmodo نیز به مرور زمان کاهش یافته است.

استفاده از بیت کوین به عنوان واسط پرداخت، امسال به طور چشمگیری کاهش یافته است. با افزایش پایداری ارزشی بیت کوین، پرداخت های بیت کوین از ۴۲۷ میلیون دلار در اواخر دسامبر سال گذشته، به ۹۶ میلیون دلار در سپتامبر ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

 

https://coiniran.com/?p=26168
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x