افشار شایان فر | 1397.04.22

در زمینه بیت کوین ، رمز ارز ، بلاک چین و… در دانشگاه تحصیل کنید

5 دانشگاه در 3 کشور اسپانیایی زبان دوره های رمز ارز محور ارائه نموده اند که در میان این دوره ها بیت کوین ، اتریوم ، رمز ارز ، بلاک چین ، ICO ، قرارداد هوشمند ، DAO (سازمان های خودکار غیر متمرکز) و اقتصاد رمز ارزی به چشم می خورند. با کوین ایران، به نقل از پایگاه خبری Bitcoin با این دانشگاه ها آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: ارائه بورس تحصیلی با Bitcoin در دانشگاه VUM بلغارستان

دانشگاه Alcala مادرید و استادی در اتریوم

دانشگاه Universidad de Alcala مادرید، هم اکنون دوره ای تحت عنوان “استادی در اتریوم ، تکنولوژی بلاک چین و اقتصاد رمز ارز محور” ارائه می نماید. این دوره مختص حرفه ای ها و دانشجویانی است که علاقه مند به یادگیری تکنولوژی بلاک چین محور با یکپارچه سازی نقطه نظرات فنی، اقتصادی و دیدگاه اجتماعی و حقوقی می باشند.

بیشتر بدانید: وره های آموزشی رمزارزها در پنج دانشگاه مطرح روسیه

دانشگاه Atomona مادرید و مبانی فنی بلاک چین

این دومین دانشگاه نیز دوره ای کوتاه مدت از 18 لغایت 20 جولای برگزار خواهد نمود که “بلاک چین : از رمز ارز تا شبکه های کسب و کار” عنوان خورده است. در این دوره به معرفی بنیان های فنی بلاک چین بیت کوین با رویکردی فنی و محدودیت ها و مشکلات مرتبط با مدیریت هوشمند سوابق و ایجاد آن ها پرداخته خواهد شد. مضاف بر این که قرارداد هوشمند، اجرا و کاربرد آن نیز به عنوان راهکاری برای این مشکلات بررسی خواهد گردید.

بیشتر بخوانید: دانشگاه های بیشتری در پاسخ به نیاز بازار، دوره های بلاکچین را برگزار می کنند

دانشگاه Europea مادرید و دیپلم بیت کوین

طی یک دوره 6 ماهه می توانید دیپلم بلاک چین و بیت کوین از این دانشگاه دریافت نمایید. طی این دوره مباحث تکنولوژی بلاک چین، مبانی بیت کوین ، امنیت و بررسی بلاک چین ، زوایای قانونی مرتبط با رمز ارز ها، ابداع با بلاک چین و توسعه پروژه را آموزش خواهید دید.

بیشتر بخوانید: همکاری IBM با دانشگاه ملی سنگاپور برای آموزش بلاکچین به دانشجویان

انستیتو Tecnologico آرژانتین و اقتصاد رمز ارز محور

این دانشگاه خصوصی متمرکز بر آموزش IT، کسب و کار و مهندسی، یک دوره دیپلم تحت عنوان “اقتصاد رمز ارزی: قرارداد هوشمند بلاک چین محور و رمز ارز ها”، از مورخ 11 جولای لغایت 26 سپتامبر برگزار می نماید. این دوره مختص افرادی است که از سطح دانش ابتدایی در این صنعت برخوردار هستند.

 

بیشتر بدانید: معرفی نئو (NEO): یک شبکه باز برای اقتصاد هوشمند (Smart Economy)

موسسه Instituto de Estudios Superiores de Administración ونزوئلا (IESA)

مدرسه کسب و کار خصوصی و غیر انتفاعی IESA نیز دوره “رمز ارز ، بلاک چین و کسب و کار در اقتصاد نوین، موقعیت ها و چالش هایی برای مدیریت و کسب و کار” را ارائه می نماید. این دوره 60 ساعته از 20 جولای آغاز شده و تا 29 سپتامبر ادامه دارد. “بیت کوین ، رمز ارز ها و تکامل پول” به همراه “تجربیات بین المللی در تنظیم مقررات بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین” از مباحث مطرح در این دوره است.

 

مطلب مرتبط:راهنمای جامع کسب درآمد از دنیای بیت کوین و رمز ارز ها

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image