ایستگاه خبر

افزایش جست‌وجو برای بیت‌کوین در کنار سقوط بزرگ

این روزها بازار بیت‌کوین و سایر رمز ارزها مشابه با سایر بازارهای مالی دیگر سقوط چشمگیری را تجربه کرده است. به نظر می‌رسد پس از سقوط اما مردم علاقه بیشتری به بیت‌کوین پیدا کرده‌باشند. با استناد به ترندهای گوگل جست‌جوی کلمه بیت‌کوین در این موتور جست‌وجو‌گر رکورد جدیدی از خود به جا گذاشته است.

از تاریخ ۸  الی ۱۴ مارس، درهفته‌ای که قیمت بیت‌کوین به نصف خود کاهش پیدا کرد و بازارهای دیگر مالی بدترین سقوط ۳۰ سال اخیر خود را تجربه کرده بودند، ترندهای گوگل از افزایش ۹۰ درصدی علاقه کاربران این موتور جست‌و جوگر به بیت‌کوین خبر می‌دهند.

افزایش علاقه به بیت‌کوین

در آمریکا این رشد خیره‌کننده بوده است. در جمعه که بدترین روز بیت‌کوین در یک سال گذشته بوده است، تنها در یک شب جست‌و جو برای بیت‌کوین سه برابر شده است.

افزایش سه برابری در یک شب

مطالعه آمار در ۵ سال گذشته نشان می‌دهد که علاقه به بیت‌کوین از ژوئن ۲۰۱۹ هیچگاه به این مقدار نبوده است. در اوج بازار در سال ۲۰۱۷  که بیت‌کوین به عنوان یک جایگزین دیجیتال برای مبادلات مالی نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت، علاقه به بیت‌کوین دو برابر این مقدار ثبت شده است.

برای رمز ارزها و بلاک‌چین این اتفاق مشابه بیت‌کوین نبوده است. جست‌وجو برای مفهوم بلاک‌چین در دوازده ماه گذشته کاهشی بوده است. به نظر می‌رسد بیت‌کوین چه با سقوط و چه با صعود در حال جلب توجه جهانیان است.

Source

https://coiniran.com/?p=37643
دکمه بازگشت به بالا