ایستگاه خبر

افزایش ۲هزار درصدی متوسط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۰

از آغاز سال جدید میلادی، میانگین هزینه‌ی ارسال ترکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین بیش از دو هزار درصد افزایش یافته است.

آمار و ارقام منتشر شده توسط Bitinfocharts نشان می‌دهد در روز ۲۰ مه، کارمزد تراکنش‌های بیت کوینی به رقم گزاف ۶.۶۴ دلار رسیده است. گفتنی است از ژوئیه‌ی ۲۰۱۸ این بالاترین کارمزد میانگین برای تراکنش‌های بیت کوین تاکنون بوده است.

در آغاز سال جدید میلادی، متوسط کارمزد تراکنش‌ها چیزی در حدود ۰.۲۸ دلار بود. اما با کاهش پاداش استخراج بیت کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین به ازای هر بلوک در تاریخ ۱۲ مه، کارمزدها روی مدار افزایشی قرار گرفته‌اند. گفتنی است از زمان وقوع هاوینگ، متوسط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین بیش از ۱۴۰ درصد افزایش یافته است.

به طور معمول، هرگاه بلاک چین بیت کوین تحت فشار زیاد ناشی از تراکنش‌های پرتعداد باشد، کارمزدها افزایش می‌یابد. داده‌های استخراج شده از وب‌سایت Blockchain.com نیز بر این گزاره صحه می‌گذارند و شواهد حاکی از آن است که در حال حاضر شاهد انباشته شدن تراکنش‌های در انتظار پردازش بیت کوین در ممپول هستیم.

پیش‌تر در روز ۲۰ مه، تراکنش‌هایی به مجموع حجم ۹۴ مگابایت در ممپول در انتظار پردازش بوده‌اند. گفتنی است ممپول از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون شاهد این حجم از انباشتگی تراکنش‌ها نبوده است.

Source

https://coiniran.com/?p=39043
دکمه بازگشت به بالا