ایستگاه خبر

قابل توجه سیمپ‌سون‌بازها، رمز‌ارز و بلاک‌چین در قسمت جدید

به گزارش u.today، انیمیشن سریالی محبوب سیمپ‌سون‌ها، که طولانی‌ترین سریال تلویزیونی عصرگاهی در تمام دوران به حساب می‌آید، به تازگی یک توضیح درباره‌ی رمز‌ارز و بلاک‌چین را در آخرین قسمت خود گنجانده است. این قسمت از متن توسط جیم پارسونز (شخصیت شلدون کوپر در سریال بیگ‌بنگ تئوری) صداگذاری شده است. شلدون در این سریال مصداق یک بچه‌درس‌خون بی‌عرضه‌ی غرق در کامپیوتر (Nerd) است.

پول آینده

پارسونز در این قسمت به طور مستقیم در مورد رمز ارزها و بلاک چین صحبت می‌کند. این که چگونه رمز‌ارز‌‌ها بر مبتای یک اجماع غیر‌متمرکز کار می‌کنند و هر تراکنش جداگانه روی یک دفترکل توزیع‌شده ثبت می‌شود. این صحبت‌ها درحالی در متن دیالوگ نوشته شده بود که به طور مستقیم نامی از بیت‌کوین،‌ قدیمی ترین رمز ارز،‌ در طول این قسمت برده نشد اما به نظر می‌رسید که پارسونز می‌داند خالق بیت‌کوین ساتوشی ناکاموتو، کیست،‌ چراکه در دیالوگی گفت:

“همچنین می‌دانیم ساتوشی کیست،‌ اما نخواهیم گفت.”

از انتخاب ترامپ گرفته تا ساعت‌های هوشمند، این سریال در چندین مرتبه توانسته است دقیقا آینده را پیش‌بینی کند. همینطور در یکی از قسمت‌هایش در طول قرار ملاقات هومر و مارژ، در پشت تصویر دو عبارت انیار کریپتو و محموله‌های کد را نشان داده است.

93tszsdwlwb21

 

حالا در سال ۲۰۲۰،‌ یک بخش در آخرین قسمت این سریال رنگ‌و‌بوی رمز‌ارزی پیدا کرده و رمز‌ارز‌ها در آن به عنوان پول نِردی آیندگان به تصویر کشیده می‌شوند.

https://coiniran.com/?p=37103
دکمه بازگشت به بالا