رویدادهای دنیای کریپتو

ویژه: جلسه نقد و تحلیل پیش نویس بانک مرکزی با محوریت حوزه رمز ارز ها

روز پنج شنبه مورخ ۱۸ بهمن ۹۷ در جلسه ای با حضورِ مشاوران و تهیه کنندگان پیش‌نویس، صاحب نظران و محققانِ حوزه‌ های سیاسی، اقتصادی و فنی و کسب و کار های حوزه‌ ی رمز ارز موارد مطرح شده در پیشنویس، بررسی و تحلیل می گردد.

پس از ارائه پیش نویس بانک مرکزی با محوریت حوزه رمز ارز ها، نظرات بسیاری در جامعه رمز ارز ها و بلاک چین ایران مطرح گردید که حاشیه این اتفاقات در نوع خود اتفاقی جدید بود، به گونه ای که جامعه رمز ارز ها به صورت مشخص به دو گروه کاملا موافق الزامات و کاملا مخالف الزامات تقسیم گردید.

ویژه: جلسه نقد و تحلیل پیش نویس بانک مرکزی با محوریت حوزه رمز ارز ها
Critical Review of the Central Bank Draft/ Source

در گروه اول موافقین معتقد به این امر هستند که هرگونه قانون گذاری در هر بخشی از حوزه رمز ارز ها مثبت است و این به معنی قدم اول در به رسمیت شناختن این حوزه می باشد. از طرف دیگر گروه مخالفین این پیش نویس معتقد هستند که ممنوع اعلام کردن استفاده از رمز ارز ها در معاملات ( که دلیل اصلی به وجود آمدن این نوع ارزها میباشد) هیچ نقطه روشنی در تاریخ رمز ارز ها نیست و نهایتا به تثبیت پیش نویس ختم می گردد که خود نقطه پایانی خواهد بود بر فراگیر شدن رمز ارز ها. از موارد دیگر می توان به رمز ارز ملی اشاره کرد که خود نقطه اختلاف دیگری ایجاد نموده است.

بیشتر بخوانید: گزارشی درمورد باید ها و نباید ها در پیش نویسسیاست نامه رمز ارز های بانک مرکزی ایران

به همین دلیل عده ای از فعالان این حوزه بر این شدند تا با برگزاری جلسه ای در روز پنج شنبه مورخ ۱۸ بهمن ۹۷ با حضورِ مشاوران و تهیه کنندگان این پیش‌ نویس، صاحب نظران و محققانِ حوزه‌ های سیاسی، اقتصادی و فنی و کسب و کار های حوزه‌ ی رمز ارز موارد مطرح شده در پیش نویس را بررسی و تحلیل نمایند. و نهایتا مستندی از این جلسه و یا جلسات بعدی برای ارائه به بانک مرکزی ایجاد گردد.

ویژه: جلسه نقد و تحلیل پیش نویس بانک مرکزی با محوریت حوزه رمز ارز ها
Critical Review of the Central Bank Draft/ Source

لازم به ذکر است که همکاران کوین ایران نیز در این جلسه حضور خواهند داشت و پس از پایان جلسه و در روز های آتی گزارشی از این نشست منتشر خواهد شد.

  • شما کدامیک از بند های این پیش نویس را به نفع کاربران ایرانی و کدامیک را به ضرر آن ها می دانید و معیارتان برای این انتخاب چیست؟
  • به نظر شما در این پیش نویس به چه مواردی کم تر پرداخته شده است و قانون گذاران به آن توجهی نداشته اند؟
  • اگر شما جای قانون گذاران بودید، چه مواردی را مد نظر قرار می دادید؟

لطفا نظرات و پیشنهاداتتان را با ما درمیان بگذارید تا آن ها را به گوش قانون گذاران برسانیم.

Image
https://coiniran.com/?p=27740
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x