ایستگاه خبر

اشکال اساسی در استخرهای سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ برطرف شد

دیمیتری تسوماک، بنیانگذار پلتفرم StakeWise، متوجه باگ مهمی شد که بر سایر پلتفرم‌های اتریوم ۲.۰ مانند Rocket Pool و Lido تأثیر می‌گذارد. این باگ اکنون از بین رفته است، و Rocket Pool و Lido هر کدام ۱۰۰،۰۰۰ دلار جایزه برای شناسایی مشکل به تسوماک پرداخت می‌کنند.

برطرف شدن ایرادی در استخرهای سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰

باگی که بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اتریوم ۲.۰ تأثیر می‌گذاشت، با به سادگی برطرف شد.

دیروز دوشنبه، دیمیتری تسوماک، بنیانگذار StakeWise، مشکلی را کشف کرد که به اپراتورهای نود اجازه می‌داد بودجه‌های موجود در استخرهای نقدینگی ETH 2.0 را حذف کنند. تسوماک در ابتدا مشکلی را در معماری Rocket Pool پروتکل Staking که به زودی راه‌‌اندازی می‌شود، شناسایی کرد. تحت بررسی‌های بیشتر، مشخص شد این اشکال بر Lido، بزرگترین استخر سهام اتریوم ۲.۰، با ارزش کل ۴.۶۶ میلیارد دلار نیز تأثیر می‌گذارد.

اگرچه به اپراتورهای نود انتخاب‌شده توسط Rocket Pool و Lido تأیید می‌شوند، اما این مشکل می‌توانست آسیب مهمی را در معماری قرارداد هوشمند حاکم بر پروتکل‌ها بهه وجود بیاورد. این اشکال در حالی وجود داشت که حدود ۱۰۰ ETH از منابع مالی کاربران در خطر بود.

پس از اینکه تسوماک با استفاده از نام مستعار اشکال را گزارش کرد، تیم Rocket Pool به سرعت به Lido اطلاع داد که سرمایه موجود در پروتکل آن‌ها در خطر است. صبح روز بعد، هر دو پروتکل اقداماتی را برای اطمینان از امنیت وجوه کاربران خود انجام داده بودند.

این اشکال فقط ۲۴ ساعت قبل از قرار گرفتن Rocket Pool در شبکه اصلی اتریوم شناسایی شد. و راه‌اندازی آن در حال حاضر به تعویق افتاده است.

Rocket Pool و Lido ایراد را به طور موقت برطرف کرده‌اند، و مشکل هنوز به طور کامل برطرف نشده است. هر دو پروتکل یک روند عملی را اتخاذ کردند و در حال حاضر به دنبال راه‌حلی دائمی برای رفع آن‌اند.

هم Rocket Pool و هم Lido توافق کرده‌اند که ۱۰۰۰۰ دلار برای شناسایی این مشکل به تسوماک بپردازند. این مبلغ حداکثر مبلغی  است که در طرح پاداش اشکال Lido وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=47834
دکمه بازگشت به بالا