ایستگاه خبر

پایان خوش حمله به پروتکل Crema Finance

روز یکشنبه، Crema Finance پروتکل نقدینگی متمرکز در سولانا، در معرض سوء استفاده از وام فلش قرار گرفت.

این سوء استفاده منجر به سرقت 69,422.9 توکن سولانا (SOL) و 6,497,738 استیبل کوین USDC شد که تقریباً 9 میلیون دلار در زمان هک ارزش داشتند.

طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده توسط Crema Finance، مهاجم پس از مذاکره وجوه دزدیده شده را پس داده است.

Crema Finance تأیید کرد که هکر 6064 ETH (7 میلیون دلار) و 23967 SOL (870000 دلار) را در چهار تراکنش به کیف پول اتریوم و سولانای این تیم منتقل کرده است.

طبق قرارداد مذاکره، هکر مجاز بود 45455 SOL (1.65 میلیون دلار) را به عنوان پاداش برای خود نگه دارد. این تیم هکر را با عنوان «کلاه سفید»، اصطلاحی که به هکرهای اخلاقی داده می شود، خطاب کرده است. این بدان معناست که بعید است که Crema Finance اقدام قانونی علیه این هکر ناشناخته انجام دهد.

پس از یک مذاکره طولانی، هکر موافقت کرد که 45455 SOL را به عنوان جایزه بی چون و چرای دریافت کند. اکنون ما دریافت 6,064 ETH + 23,967.9 SOL در چهار تراکنش را تأیید کرده‌ایم.

پس از دستیابی به توافق با هکر کلاه سفید، Cream Finance ادعا کرد طرح جبران خسارت ظرف دو روز آینده رونمایی خواهد شد.

در آگوست گذشته، مهاجم پشت هک Poly Network در نهایت موافقت کرد که پس از هفته‌ها رفت و برگشت، تقریباً 610 میلیون دلار وجوه دزدیده‌شده را بازگرداند. آن هکر توضیحی نداد که چه چیزی باعث تغییر نظرش شد، اما به احتمال زیاد هر کسی که در پشت این حمله قرار داشت، می‌خواست درس بسیار مهمی را به پروتکل DeFi آموزش دهد.

برخی دیگر از پروژه‌های بزرگ بلاکچین چندان خوش‌شانس نبودند: هک 625 میلیون دلاری Axie Infinity به گروه لازاروس، یک گروه بدنام در جرایم سایبری که توسط دولت کره شمالی کنترل می‌شود، مرتبط بود. کارشناس بلاکچین Elliptic هم ادعا می‌کرد حمله 100 میلیون دلاری اخیر هارمونی نیز توسط هکرهای کره شمالی سازماندهی شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا