ایستگاه خبر

آیا بانک مرکزی روسیه می‌تواند استخراج بیت‌کوین را ممنوع کند؟

علاقه‌مندان به رمز‌ارزها و افراد درگیر با این کسب‌و‌کار به مصاحبه‌ی اخیر رییس بخش حقوقی بانک مرکزی روسیه واکنش نشان دادند. بنا بر گزارش Cryptonews، او در این مصاحبه هشدار داد که ممکن است رمزارز‌ها در این کشور غیرقانونی اعلام شوند. این امر منجر به مسدود شدن استخراج بیت‌کوین و سایر رمز‌ارز‌ها می‌شود.

صحبت‌های الکسی گوزنوف، رییس حقوقی بانک مرکزی، می‌تواند عواقب گسترده‌ای برای دارایی‌های رمز‌ارزی در روسیه داشته باشد. او اشاره کرد که بانک روسیه همچنان به‌شدت با دارایی‌های رمز‌ارزی مخالف است، آن‌ها را بسیار پر‌ریسک می‌داند و از ممنوع بودن انتشار و جریان آن‌ها حمایت می‌کند.

به عقیده‌ی پیوتر لیالین، معاون امور حقوقی و فناوری در گروه تحقیقاتی Synergy، استخراج‌گران احتمالا راه‌حلی می‌یابند. مثلا می‌توانند تمرکز خود را به استخراج توکن در خارج از روسیه اختصاص دهند. وی اشاره کرده که استخراج‌گران چینی نیز با موانع و محدودیت‌های دولت، مواجه بوده‌اند و به خوبی توانسته‌اند یک رویکرد مشابه را اتخاذ نمایند.

متخصص دیگری گفته است که بانک مرکزی به طور خاص و مشخص به دنبال ممنوع کردن انتشار و جریان رمز‌ارز‌ها است. استخراج‌گران می‌توانند فارغ از تصمیم بانک مرکزی، خود را دور از خطر بدانند. این خبرگزاری، همچنین صحبت‌های یوری بریسوف را که یک متخصص حقوق دیجیتال در کانون وکلای روسیه است، نقل کرده که می‌گوید استخراج‌گران، نگران نباشند زیرا دولت،‌بانک مرکزی را از ادامه‌ی این راه باز خواهد داشت. او گفت:

“هرگونه ممنوعیت برای رمز‌ارز‌ها و استخراج به افول کلی و همه‌جانبه‌ی صنعت بلاک‌چین در روسیه منجر می‌شود. به همین دلیل است که کشور‌های توسعه‌یافته با این‌که از ریسک‌های مربوط به فرار مالیاتی و پول‌شویی‌های رمز‌ارزی آگاهی دارند،‌ رمز‌ارز‌ها و استخراج آن‌ها را ممنوع نکرده‌اند. ممنوعیت به معنی محدود کردن پتانسیل‌‌های کشور برای رشد اقتصادی و توسعه‌ی فناوری اطلاعات است.”

 

https://coiniran.com/?p=37660
دکمه بازگشت به بالا