ایستگاه خبر

شرکت Cosmos بالاخره پروتکل ارتباط بین بلاکچینی خود را راه‌اندازی کرد

شرکت Cosmos در نهایت پروتکل ارتباط بین بلاکچینی، Stargate، را راه اندازی کرده است که یک رویداد مهم در عصر بلاکچین‌های قابل اتصال به حساب می‌آید.

این مجموعه ابزار توسعه نرم‌افزاری که Stargate نام دارد، یک قدم اساسی در ساختن “اینترنت بلاکچین‌ها” است.

راه‌اندازی پروتکل Stargate، بلاکچین‌های خاص برنامه‌های مختلف را قادر می سازد تا برای به اشتراک گذاشتن داد‌ه‌ها و رمز ارزها با یکدیگر تعامل کنند. توسعه‌‌دهندگان و برنامه‌نویس‌ها می‌توانند از این بسته ابزار توسعه استفاده کنند و برنامه‌های غیرمتمرکزی بسازند که در سطح بلاکچین‌های مختلف کار کنند.

چندین تیم، پروتکل Stargate را قبل از راه‌اندازی آزمایش کردند، از جمله Regen Network ،Interchain Foundation ،Iqlusion ،Agoric و Tendermint فقط تعدادی از این تیم‌ها هستند.

این پروتکل، علاوه بر فعال کردن قابلیت‌های اتصال و  تعامل، با به روز رسانی و همگام سازی بسیار سریع‌تر گره‌ها، باعث بهبود کارایی شبکه می‌شود. یک نوآوری دیگر در این مجموعه ابزار توسعه شرکت Cosmos، معرفی قابلیت بافر پروتکل است. این در واقع، یک استاندارد ترتیب داده‌های گوگل است که استفاده از داده‌ها را در مسیر‌های مختلف و زبان‌های برنامه نویسی متفاوت، تسهیل می‌کند.

توکن بومی این شبکه، ATOM، در ۲۴ ساعت گذشته از افزایش ۴.۳ درصدی ناشی از این خبر بهره‌مند شده است. این توکن، در حال حاضر با قیمت ۶.۵۴ دلار معامله می‌شود.

|| بیشتر بخوانیم: پروتکل گراف (The Graph)، ابزاری برای جستجو روی بلاکچین‌ها

 

منبع

https://coiniran.com/?p=43115
دکمه بازگشت به بالا