ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بیت کوین، تهدیدی برای دلار است، نه تورم!

یک تحلیلگر حوزه‌ی رمزارزها اذعان کرده است اگر دولت ایالات متحده بیت کوین را به‌عنوان تهدیدی برای دلار به حساب بیاورد، مقررات سختی را در برابر آن اعمال خواهد کرد. با این حال، هرچه پذیرش شرکت‌ها و مدیران دارایی‌ها سریع‌تر اتفاق بیفتد، مداخله دولت دشوارتر خواهد شد.

بیت کوین سهم قابل توجهی از صندوق قابل معامله در بورس طلا را به خود اختصاص داده است

ممکن است توییت‌های ایلان ماسک در مورد دوج کوین اشاره‌ای به خرید بیت کوین‌های تسلا بوده باشد. اکنون، در حالی که علاقه‌مندان به بیت کوین منتظر سرمایه‌گذاری بزرگ بعدی این شرکت هستند، ممکن است تبدیل باقیمانده‌ی پول نقد به بیت کوین پیامدهای قابل توجهی از جمله، پیشنهاد آن به‌عنوان یک سپر محافظتی در برابر تورم داشته باشد.

تهدیدی برای دلار
«مردم حرفهایشان را زده‌اند» – ایلان ماسک (elonmusk) 8 فوریه 2021

بیت کوین و طلا از زمان همه‌گیری‌ COVID-19  همبستگی منفی با شاخص دلار داشته‌اند.

همبستگی 90 روزه اسپیرمن برای بیت کوین با دلار، در کنار طلا به منفی 0.36 کاهش یافت. اگرچه، نزول در بازار ارز بیشتر از طلا به نفع رشد بیت کوین است.

هر اونس طلا در 7 آگوست سال گذشته 2075 دلار افزایش یافت. از آن زمان، دیروز بیت کوین با 320٪ افزایش به اوج قیمتی خود، یعنی 48200 دلار رسیده است، در حالی که طلا در روند نزولی قرار دارد.

در اکتبر سال گذشته، تحلیلگر JP Morgan دریافت که صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین Grayscale از سال 2019 از سهم ETF  طلا پیشی گرفته است. آن‌ها همچنین پیش‌بینی کردند که ارزش بیت کوین در مقایسه با طلا می‌تواند تا ده برابر افزایش یابد.

تهدیدی برای دلار
«ما یک وارونگی 180 درجه‌ای در رابطه با طلا داریم. نقطه سبز نشان‌دهنده‌ی اولین خرید بیت کوین توسط میکرواستراتژی است.» – ویلی وو (woonomic) 9 فوریه 2021

 تخصیص ذخیره نقدی به بیت کوین، مانند کاری که تسلا و میکرواستراتژی انجام داده‌اند، به عنوان بیمه برای این شرکت‌ها عمل می‌کند.

تهدیدی برای دلار

هنوز هم، این روند به به ارزش دلار ضربه می‌زند. در حالی که بیت کوین هدف خود را 50،000 دلار تعیین کرده است، شاخص دلار (DXY) به پایین‌تر از منفی 90.5 $ تمایل دارد. و شاخص ارز در برابر دیگر ارزهای ذخیره به سطح حمایتی 89.2 دلار رسیده است.

اگر شرکت‌ها تراز نقدی خود را به خرید بیت کوین اختصاص بدهند، این کاهش محبوبیت می‌تواند بیش از تورم به ارزش USD آسیب برساند.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا