ایستگاه خبر

تاثیر اپیدمی کرونا ویروس بر عرضه ارز دیجیتال کشور چین

کرونا ویروس باعث تاخیر در عرضه ارز دیجیتال چین خواهد شد. به گزارش دیکریپت و به نقل از گلوبال‌تایمز، اپیدمی کرونا ویروس باعث شده است که جهان مرزهای خود با چین را ببندد. بر همین اساس برخی از مناطق چین قرنطینه شده اند.

شیوع کرونا ویروس باعث تاخیر در انجام پروژه‌های دیگر دولت چین شده است. پروژه ارز دیجیتال بانک مردمی چین DC/EP نیز در حال توسعه است. سیاست‌مداران و قانون‌گذاران و کارمندانی که در پروژه DC/EP کار می‌کنند احتمالا تحت تاثیر شیوع مرگبار ویروس کرونا قرار خواهند گرفت و از سرعت توسعه پروژه آنها کاسته خواهد شد.

پروژه DC/EP همان ورژن دیجیتال یوان خواهد بود. هر فرد چینی خواهد توانست از آن استفاده کند. حکومت نیز آن را کنترل خواهد کرد. قرار است در نهایت جایگزین پول کاغذی شود و برنامه‌ها اقتصادی چین را به طور راحت‌تری اجرایی کند. پول دیجیتال کشور چین می‌خواهد سلطه دلار بر اقتصاد جهانی را از بین ببرد. درست است که اپیدمی کرونا ویروس توسعه این پروژه را به تاخیر خواهد انداخت، اما بعید است چین در تقویم رونمایی از یووان دیجیتال با تاخیر مواجه شود.

آقای کاو یین مدیر بخش بلاک‌چین دانشگاه Tsinghua می‌گوید چین آماده اجرای ارز دیجیتال خود چه از لحاظ فناوری و چه تئوری هست.

گفتنی است که با شیوع ویروس کرونا توسط کارت‌های بانکی و پول‌های نقد توجهات به سمت استفاده از ارزهای دیجیتال که به طور فیزیکی جا‌به‌جا نمی‌شوند، افزایش یافته است.

https://coiniran.com/?p=37176
دکمه بازگشت به بالا