ایستگاه خبر

آیا توکن PEOPLE میم‌ کوین دیگری از سوی ConstitutionDAO است؟

پس از آنکه سازمان خودگردان غیرمتمرکز ConstitutionDAO موفق به خرید نسخه‌ی کمیابی از قانون اساسی ایالات متحده نشد، هواداران این پروژه شاهد رشد ۴۰۰۰ درصدی قیمت توکن بومی PEOPLE بودند.

PEOPLELAND یکی از پروژه‌های جانبی جدید این توکن است که به حامیان خود امکان ایجاد (mint) یک قطعه زمین مجازی را می‌دهد و تنها افراد مشهور و موثر در جریان‌های تاریخی از پرداخت هزینه معاف خواهند بود. داده‌های سایت معتبر CoinMarketCap بیانگر آن است که حجم مبادلاتی توکن PEOPLE پس از عرضه از سوی صرافی OKEx به بیش از ۳۶۹.۷ میلیون دلار در روز گذشته رسیده است. این رفتار قیمتی عجیب شباهت بسیاری به سایر پروژه‌های میم کوین یعنی Loot، شیبا اینو و دوج‌کوین دارد.

علی‌رغم رشد قابل‌توجه پروژه‌ی ConstitutionDAO، فروشگاه آن به‌طور رسمی به فعالیت خود خاتمه داده است. توسعه‌دهندگان این DAO پس از جذب ۴۵ میلیون دلار سرمایه قصد خرید یک نسخه‌ی کمیاب از قانون اساسی آمریکا را داشتند، اما Ken Griffin، مدیرعامل شرکت Citadel، در دقایق آخر مانع از پیروزی آنها شد. ConstitutionDAO بودجه‌ی کافی برای برنده‌شدن در این شرط‌بندی را داشت، اما کمبود منابع مالی برای حفاظت از قانون اساسی آنها را از تصمیم خود منصرف نمود.

پس از آنکه این DAO موفق به خرید قانون اساسی نشد، تصمیم گرفت تا کمک‌های دریافتی را به حامیان خود برگرداند، این نقطه‌ی شروع اوج‌گیری ارزش توکن PEOPLE بود. بخشی از دلایل افزایش قیمت PEOPLE را می‌توان به کاهش بودجه‌ی پرو‌ژه و به‌دنبال آن تقلیل تعداد توکن‌های درگردش دانست، و با عرضه‌ی کمتر طبیعتا قیمت دارایی افزایش خواهد یافت. علی‌رغم توقف پروژه، بازار آن همچنان ارزش خود را حفظ نموده است، زیرا هواداران منتظر پیشرفت و آینده‌ی توکن‌های PEOPLE هستند. تیم ConstitutionDAO در بیانیه‌ای اظهار داشت:

«ما نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم برای توکن خود طرح یا برنامه‌ی دیگری مانند انواع مشتقات و بازار‌های ثانویه داشته باشیم.»

اغلب هواداران این توکن را سرمایه‌گذاران چینی تشکیل داده‌اند، به‌طوری که یکی از تالارهای گفتگوی غیررسمی PEOPLE دارای ۳۷ هزار عضو است. بسیاری از کاربران این توکن را شیبا اینوی بعدی می‌دانند و می‌خواهند از سود آتی آن بهرمند گردند. عامل اصلی تبدیل شدن PEOPLE به یک میم کوین ارزش و کاربرد آن نیست، بلکه حمایت و شور و هیجان بالای جامعه‌ی کاربری آن است.

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=48509
دکمه بازگشت به بالا