ایستگاه خبر

ConstitutionDAO در یک قدمی قانون اساسی ایالات متحده متوقف شد

ConstitutionDAO ائتلاف سرسختانه طرفداران کریپتو با اختلاف در حراج قانون اساسی ایالات متحده شکست خورد.

خریدار ناشناسی در عصر پنجشنبه با پیشنهادی ۴۳.۱۷ میلیون دلاری در خانه حراج ساتبیز از گروه ConstitutionDAO، پیشی گرفت، چکش کوبیده شد، و اولین نسخه از قانون اساسی، یکی از تنها ۱۳ نسخه باقی مانده، در دستان جدیدی قرار گرفت.

ConstitutionDAO به‌عنوان بهترین نمونه از یک جامعه رمز ارزی که قدرت خرید رمز ارزها در دنیای واقعی را نشان می‌داد، توجه جریان اصلی را به خود جلب کرده بود.

DAO یا سازمان غیرمتمرکز مستقل، بیش از ۴۰ میلیون دلار در کمتر از یک هفته از بیش از ۱۷۰۰۰ کیف پول اتریوم تأمین مالی کرده بود که در نهایت، برای بردن حراج کافی نبود.

DAO ها قبلاً با هم متحد شده‌ بودند تا برنده یک حراج شوند. اما سرمایه آن‌ها معمولاً به شکل رمز ارزی مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است که مالکیت آن‌ها می‌تواند توسط قراردادهای هوشمند کنترل شود. مجموعه بیپل در حراجی کریستی در ماه مارس، مبلغ خیره کننده ۶۹ میلیون دلاری را به دست آورد و جریان اصلی NFT ها در ایالات متحده و فراتر از آن را پررنگ‌تر کرد.

علیرغم شکست در این حراجی، جمع‌آوری حدود ۴۹ میلیون دلار بودجه تا زمان نگارش خبر توسط ConstitutionDAO ممکن است سیگنالی برای گروه‌های سرمایه‌گذاری آنلاین باشد. این گروه اعلام کرده بود که نمی‌تواند برنده پیشنهاد ۴۳.۱۷ میلیون دلاری را پشت سر بگذارد زیرا سرمایه کافی برای نگهداری مداوم سند را ندارد.

برت هریسون، رئیس FTX.US به CoinDesk گفت:

من فکر می‌کنم این یک پیشرفت روشن برای DAO هاست. تا به حال DAO های زیادی وجود داشته‌اند که در جوامع NFT بر انواع مختلف پروژه‌های DeFi سرمایه‌گذاریی کرده‌اند اما خرید دارایی‌های دنیای واقعی بی‌سابقه بوده است.

صرافی کریپتو هریسون به ConstitutDAO کمک کرد تا ارز دیجیتال را به پول نقدی که در حسابی تحت مدیریت Endaoment (یک سازمان غیرانتفاعی و نماینده گروه در حراج) تبدیل کند.

برخلاف فروش Bored Ape Yacht Club خانه حراج در ماه سپتامبر، ساتبیز ارز دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت نمی‌پذیرد. صرافی کریپتو FTX اترها را به پول نقد برای مناقصه تبدیل کرده است.

در هر صورت، ConstitutionDAO باعث افرایش علاقه جریان اصلی به DAOها در مطبوعات شده است.

تا پنجشنبه، نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، بی‌بی‌سی و دیگر خبرگزاری‌های شناخته‌شده در حال توضیح تفاوت‌های ظریف دائوئیسم (DAOism) بودند. با نزدیک شدن به فروش، جستجوهای DAO در Google Analytics به اوج خود رسید.

هریسون از FTX گفت:

دیدن اینکه یک DAO چقدر می‌تواند در معاملاتی مانند این در دنیای واقعی قدرتمند شود، به مردم نشان خواهد داد که پتانسیل‌های زیادی وجود دارد که مردم فقط آن را رویایی برای این نوع سازمان‌ها می‌دانستند تا الگویی برای حکمرانی آینده باشند.

مناقصه قانون اساسی یک شب تاریخی را برای ارزهای دیجیتال در خانه حراج ساتبیز رقم زد. پیش از این، دو اثر از هنرمند خیابانی بنکسی در اولین فروش رمز ارزی این خانه حراج میلیون‌ها دلار را به ETH به دست آوردند.

علت این شکست چه بود؟

به گزارش بیت‌کوینست، گرچه ConstructionDAO بیش از ۴۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرد اما کمیسیون استاندارد فروشنده ساتبیز «۱۰٪ از قیمت چکش» است، به اضافه مالیات، و هزینه‌های گس ETH، حالا می‌توان فهمید چرا آنها برنده نهایی نبوده‌اند.
علاوه بر این، تمرکز گروه تنها بر حفظ سند بوده است. اعضای گروه با قصد برنده شدن در حراج، مسیری را که باید برای پیروزی دنبال کنند، به دقت بررسی کردند و بدون توجه به هزینه‌های جانبی، در نهایت مبلغ مورد نیاز برای «مراقبت و نگهداری مناسب» را محاسبه کرده بودند.

 

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

Source

https://coiniran.com/?p=48396
دکمه بازگشت به بالا