ایستگاه خبر

پیشنهاد توسعه دهندگان اتریوم برای فعال کردن انشعاب سخت قسطنطنیه

انشعاب سخت قسطنطنیه روی بلاک ۷۲۸۰۰۰۰ برای تاریخ ۲۷ فوریه برنامه ریزی شده است و در دو بخش روی شبکه ی اصلی اعمال خواهد شد.

طبق گفته های Péter Szilágyi، یکی از توسعه دهندگان اتریوم، اعمال انشعاب سخت قسطنطنیه روی بلاک ۷۲۸۰۰۰۰ برای تاریخ ۲۷ فوریه برنامه ریزی شده است.

توسعه دهندگان اصلی اتریوم پیسنهاد دادند که قسطنطنیه (ارتقای سیستم با برنامه ریزی قبلی که اوایل این هفته لغو شد) را اواخر فوریه فعال کنند.

بیشتر بخوانید: انشعاب سخت اتریوم در اواسط ژانویه سال پیش رو اجرایی می شود

توسعه دهندگان تخمین می زنند که انشعاب سخت قسطنطنیه بین ۲۶ تا ۲۸ فوریه با تعداد بلوک مشخص شده انجام شود. این پیشنهاد طی تماس تلفنی جمعه صبح توسعه دهندگان اصلی، شامل سازنده اتریوم Vitalik Buterin، توسعه دهندگان اتریوم Hudson Jameson، Lane Rettig، Afri Schoedon، Péter Szilágyi، Martin Holste Swende، Danny Ryan، Alexey Akhunov و تعدادی دیگر توافق شده است.

پیشنهاد توسعه دهندگان اتریوم برای فعال کردن انشعاب سخت قسطنطنیه
constantinople hard fork will be active in late february/ Source

این تصمیم پس از اعلام یک آسیب پذیری امنیتی در یکی از پنج پروپوزال ارتقای اتریوم (EIPs) شامل قسطنطنیه و مربوط به هزینه ی ذخیره سازی داده ها روی بلاک چین توسط شرکت حسابرسی قرارداد های هوشمند ChainSecurity در روز سه شنبه، اتخاذ شد. با کشف این آسیب پذیری، انشعاب سخت قسطنطنیه پس از رفع این باگ، ماه آینده فعال می شود.

بیشتر بخوانید: تعویق انشعاب سخت (Hard Fork) اتریوم تا سال ۲۰۱۹؟ علت چیست؟

انشعاب سخت قسطنطنیه در دو بخش روی شبکه ی اصلی اعمال خواهد شد. ارتقای اول شامل تمام پنج بخش اصلی EIPs است و دومین بخش به طور خاص برای حذف EIP 1283 می باشد. این استراتژی ابتدا توسط Szilágyi در طول تماس تلفنی بیان شد و به این معناست که شبکه های آزمایشی و خصوصی ای که قبلا ارتقای کامل قسطنطنیه را اجرا کرده اند، می توانند به سادگی با شبکه همگام شوند و نیازی به بارگذاری تک تک بلوک ها نخواهند داشت.

Szilágyi توضیح داد: «پیشنهاد من این است که دو انشعاب سخت تعریف کنیم؛ قسطنطنیه معمولی و قسطنطنیه ای که EIP 1283 را غیر فعال کند… با داشتن دو انشعاب، هر کسی که واقعا ارتقای دوم را پیاده کند، حجم کار را کاهش داده است».

بیشتر بخوانید: انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

Matthias Egli، مدیر اجرایی ChainSecurity روز سه شنبه به CoinDesk گفت که این مساله احتمالا توسط توسعه دهندگان اصلی اتریوم در زمان اجرای آزمایشی نرم افزار بروز نمی کند، زیرا تاثیر آن در توسعه ی قرارداد های هوشمند ریشه دارد نه الزاما در توسعه ی «هسته ی ماشین مجازی اتریوم».

پیشنهاد توسعه دهندگان اتریوم برای فعال کردن انشعاب سخت قسطنطنیه
constantinople hard fork will be active in late february/ Source

به منظور تشویق به انجام تراکنش روی الگوریتم اجماع جدید که به اثبات سهام (PoS) شناخته می شود، تاخیر در بمب سختی (که موجب افزایش غیر قابل تحمل زمان تراکنش ها می شود) به خاطر تحقیقات حاضر در تراکنش های PoS، روی EIP 1234 پیشنهاد شده است. هنگام فعال شدن قسطنطنیه روی شبکه ی اصلی، این انشعاب شامل EIP 1234 است تا بمب سختی را برای ۱۲ ماه به تاخیر بیندازد.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=27323
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x