ایستگاه خبر

اپلیکیشن ردیابی ماهواره ای مبتنی بر شبکه اتریوم شرکت ConsenSys منتشر شد

ConsenSys، شرکت نرم افزاری فناوری بلاک چین، از اپلیکیشن ردیابی ماهواره ای مبتنی بر شبکه اتریوم (ETH) به نام Trusat رونمایی کرد. کاربران این اپلیکیشن ماهواره ها را در آسمان شب ردیابی خواهند کرد و موقعیت خود را برای کمک به ایجاد یک رکورد ثبت می‌کنند. اپلیکیشن نیز نشان می‌دهد چه زمانی و کجا باید به دنبال مهمترین نشانه‌ها بود.

به گفته ConsenSys، تعداد ماهواره‌های اپلیکیشن ۲۵ برابر می‌شود و برخوردهای فضایی هر روز ما و آینده فضایی‌مان را تهدید می‌کند. TruSat به عنوان یک سیستم شهروند-محور برای ایجاد یک تاریخچه مورد اعتماد از مدارهای ماهواره‌ای در سطح جهانی طراحی شده است و در نظر دارد به مقابله با مشکل زباله‌های فضایی که می‌توانند به زیرساخت های فضایی زمین آسیب بزنند بپردازد. به بیان ساده‌تر TruSat یک منبع آزاد در دسترس است که می‌تواند با توجه به استانداردهای پایداری فضا، برای ارزیابی عملکردهای مداری مورد استفاده قرار گیرد.

Chris Lewicki بنیانگذار  ConsenSys گفت: «آنچه به کاربران اطمینان می‌دهد که الگوریتم ها و خروجی آنها دستکاری نشده‌اند، فناوری بلاک چین اتریوم است.

قابل ذکر است، این اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین متمرکز بر فضا نیست. در سال ۲۰۱۸، شرکت توسعه بلاک چین Blockstream نیز سرویس ماهواره ای خود را مبتنی بر بلاک چین بیت کوین گسترش داد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=34475
دکمه بازگشت به بالا