ایستگاه خبر

رونمایی Liquality از کیف پول مبادله اتمی درون مرورگر برای سرمایه‌گذاران دیفای

به گزارش Coindesk، در روز پنجشنبه، Liquality، استارت‌آپ زیرمجموعه ConsenSys، یک کیف پول جدید را معرفی کرد که برای مشتریان این امکان را فراهم می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را مستقیما از مرورگر خود به صورت اتمی مبادله کنند.

طبق گفته‌های بنیان‌‌گذار این شرکت، کیف پول مبادله اتمی Liquality به خاطر ماهیت فرد به فرد مبادلات اتمی، می‌تواند به عنوان یک جایگزین بدون اعتماد برای روش‌های فعلی ارسال رمزارز‌ها به فضای مالی غیرمتمرکز عمل کند.

این کیف پول مشابه با کیف پول متاماسک تعامل می‌کند اما مرحله نهایی آن کاملا متفاوت است: مبادله دارایی‌ها بدون نیاز به اعتماد. این فناوری، لایه انتزاعی زنجیره نام دارد که یک راه برای ایجاد همزبانی و تعامل میان بلاکچین‌های مختلف است.

کیف پول Liquality از فناوری مبادلات اتمی و قرارداد‌های قفل‌شده با زمان درهم‌سازی شده (HTLC) استفاده می‌کند که یک رویه تضمین رمزنگارانه است که اجازه می‌دهد دو طرف، دارایی‌ها را بدون اعتماد به یک طرف دیگر مبادله ‌کنند. HTLC‌‌ ها همچنین بنیان و اساس رویه پرداخت لایه دوم بیتکوین یعنی شبکه Lightning هستند.

مبادلات اتمی

مبادله اتمی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا کلیدهای خصوصی خود را در کل مراحل مبادله نگه دارند. این فناوری به عنوان یک جایگزین بدون اعتماد در اختیار سرمایه‌گذاران دیفای قرار می‌گیرد که قصد دارند دارایی‌ و ارزش را از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر انتقال دهند. تا کنون بیش از ۱.۱ میلیارد دلار بیتکوین بر بستر اتریوم، توکن شده‌اند.

تا به این جا، سرمایه‌گذاران برای آوردن ارزش از بلاکچین‌های دیگر به بازار‌‌های مالی غیرمتمرکز اتریوم به شدت به شرکت‌‌های خصوصی وابسته بوده‌اند. روش‌‌های فعلی انتقال ارزش از بستر بیتکوین به اتریوم، مثل بیتکوین بسته‌بندی شده (WBTC) از شرکت BitGo، نیاز به حضانت و تصدی‌گری طرف سوم دارند. در عوض مبادلات اتمی که فرد به فرد هستند چنین نیازی ندارند.

استارت‌آپ Liquality خود برای تمام مبادلات کیف پول به عنوان طرف مقابل ایفای نقش می‌کند، البته کاربران حرفه‌ای آزادند تا طرف مقابل دیگری نیز انتخاب کنند. این شرکت با فعالیت به عنوان بازارگردان مبادله‌ها، درآمد خود را به دست می‌آورد.

پذیرش بالا از سوی سرمایه‌گذاران می‌تواند نقدینگی کافی را در این کیف پول ایجاد نماید تا  شرکت Liquality بتواند خود را به صورت کامل از فرآیند کنار بکشد.

بیشتر بخوانیم: پروژه اوراکل عمومی Bridge ؛ آیا می‌توان به چنین پروژه‌‌هایی اعتماد کرد؟

https://coiniran.com/?p=41270
دکمه بازگشت به بالا