ایستگاه خبر

تصویب لایحه‌ی ۵۵۰ میلیارد دلاری زیرساخت‌ها توسط کنگره‌ی آمریکا تهدیدی برای صنعت رمز ارز خواهد بود

کنگره‌ی آمریکا اخیرا برای بازسازی برخی از زیرساخت‌های فرسوده‌ی کشور، پیشنهاد تصویب یک لایحه‌ی ۵۵۰ میلیارد دلاری را در سنا مطرح کرده است. ۲۸ میلیارد دلار از این مبلغ از راه گسترش و افزایش نرخ مالیاتی از صنعت رمز ارزها تامین خواهد شد.

کارشناسان این حوزه معتقدند پرداخت این حجم از مالیات برای فعالان کریپتو بسیار سنگین بوده و عملا به «مرگ» این صنعت منجر خواهد شد.

در این لایحه تبصره‌ای وجود دارد که دامنه‌ی فعالیت کارگزاران مالی را برای پرداخت مالیات بازتعریف نموده و می‌گوید: «اهداف مالیاتی شامل هرشخصی خواهد شد که مسئولیت ارائه‌ی خدمات موثری درخصوص انتقال دارایی‌های دیجیتال را برعهده دارد.»

به بیان دیگر کلیه‌ی ماینرها، تائید‌کننده‌های شبکه‌های اثبات سهام (PoS) و حتی افرادی که در حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (از جمله دارندگان توکن‌های حاکمیتی یا نقدینگی) فعالیت دارند، ملزم به رعایت قوانین خدمات درآمد داخلی (IRS) درخصوص ارائه‌ی گزارش و تکمیل فرم‌های ۱۰۹۹ خواهند بود.

جزئیات این طرح و آینده‌ی رمز ارز در آمریکا

فرم ۱۰۹۹ شامل داده‌هایی درخصوص اسم، نشانی محل سکونت، شماره‌ی شناسایی مالیاتی یا شماره‌ی تأمین اجتماعی برای افرادی که خوداشتغال هستند، خواهد بود.

شاید تنها دلیل این اقدام را حصول اطمینان از پرداخت مالیات حاصله از راه درآمد رمز ارزها دانست، به‌عقیده‌ی کارشناسان و قانون‌گذاران این مبلغ ممکن است بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار شود. اجرای این قانون در عمل به‌معنای تشدید نظارت مالی بر زندگی روزانه‌ی افراد خواهد بود.

تصویب لایحه‌ی 550 میلیارد دلاری زیرساخت‌ها توسط کنگره‌ی آمریکا تهدیدی برای صنعت رمز ارز خواهد بود

ممکن است فکر کنید این قوانین بازگشت دوباره‌ای به دوره‌ی نظارت تراکنش‌های کیف‌پول‌های رمز ارز از سوی دولت ترامپ است، اما بهتر است بدانید شرایط نسبتا بدتری در پیش‌رو خواهد بود.

Jake Chervinsky، مشاور امورمالی غیرمتمرکز در پروتکل Compound، با نشر توئیتی نوشته است: «کاربران غیرامانی مانند ماینرها، قادر به اخذ اطلاعات لازم برای تمکیل فرم ۱۰۹۹ نیستند. تصویب این لایحه عملا ممنوعیت استخراج رمز ارز در آمریکا خواهد بود.»

منابعی که از این لایحه مطلع‌اند صحت ادعای فوق را تائید نموده‌اند. به‌گفته‌ی Belcher: «ادبیات این لایحه به‌سرعت درحال تکامل است، جامعه‌ی کاربری آن به‌قدری وسعت دارد که قادر است ماینرها و سایر کسب‌وکارهای حوزه‌ی رمز ارز را تحت‌الشعاع قرار دهد.»

لایحه‌ی زیرساخت‌ها با اخذ ۶۶ رای موافق امروز در کنگره تائید شد. پیش از رای‌گیری نهایی در روز ۹ آگوست، قانون‌گذاران این طرح را مورد بررسی قرار داده و تغییراتی را در آن اعمال می‌نمایند.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=46808
دکمه بازگشت به بالا