ایستگاه خبر

اظهارات ضدونقیض اعضای کاخ سفید درباره‌ی بیت کوین

اظهارات ضدونقیض اعضای دولت ایالات متحده در جامعه‌‌ی رمز ارزها هیجانات زیادی را برانگیخته است. در حالی که برخی از اعضای دولت به شدت از بیت کوین دفاع کرده‌اند، برخی دیگر قاطعانه علیه این دارایی دیجیتال صحبت کرده‌اند.

به دلایل معتبر عینی، ناظران در جامعه‌ی کریپتو اشاره کرده‌اند که این اظهارات ضدونقیض ممکن است در آینده‌ی نزدیک در روند صعودی این رمز ارز اختلال ایجاد کند.

اگرچه به نظر می‌رسید در رأس کار بودن یک دولت دموکراتیک باعث ایجاد فضای سختگیرانه‌ی بالقوه‌ای برای بیت کوین باشد، اما واکنش‌های مختلفی از سوی اعضای دولت مشاهده شده است. اساساً این دیدگاه‌ها می‌توانند بر سیاست‌های آینده‌ی دارایی‌های دیجیتال تأثیر بگذارند.

سناتور الیزابت وارن: بیت کوین خطرناک است!

اظهار نظرهای اخیر سناتور الیزابت وارن، باعث به وجود آمدن این فرضیه شد که ممکن است حتی مترقی‌ترین اعضای مجلس از بیت کوین استقبال نکنند. سناتوری که به‌عنوان یکی از پیشروترین افراد مجلس شناخته می‌شد اخیراً با تکرار سخنان جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، هیجانات زیادی را در فضای کریپتو برانگیخت.

وی در واکنش به سخنان جانت یلن که تجارت در بیت کوین را سوداگرانه و نامطمئن خوانده بود و سقوط بالقوه‌ی بیت کوین را محتمل می‌دانست، گفت: سخنان وزیر خزانه‌داری هیچ جایی ابهامی باقی نمی‌گذارد و نشان می‌دهد بیت کوین ممکن است در آینده‌ی نزدیک ارزش خود را از دست بدهد.

حتی اگر نهادهای نظارتی در ایالات متحده مقررات جدیدی برای بیت کوین تنظیم نکنند، و در صورتی که دارایی‌های دیجیتال بزرگ دیگر مانند اتریوم و آلتکوین‌ها انتظارات را برآورده نکنند، ممکن است روند صعودی رمز ارزها با مشکل روبرو شود.

آینده به‌صورت بالقوه هنوز درخشان است

در مقابل گروهی که نسبت به بیت کوین بدگمان‌اند، طرفداران بیت کوین در کاخ سفید همچنان به حمایت از این رمز ارز می‌پردازند. گری گنسلر (Gary Gensler)، گزینه‌ی انتخابی بایدن برای SEC اخیراً گفته است که ساختار نوآورانه بیت کوین شیوه‌ی پرداخت‌ها را بازتعریف کرده و اکوسیستم مالی ناچار است نقاط ضعف خود را برطرف کند. وی در ادامه گفت بیت کوین برای این تغییرات نقش کاتالیزور را دارد.

وی به اهمیت دولت برای ارائه‌ی چارچوب نظارتی اشاره کرد و گفت: «شفافیت و راهبردهای SEC اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات این شفافیت است که تأیید و رضایت به وجود می‌آورد، اما حتی اگر اینطور هم نباشد ارائه‌ی این راهبردها مهم است.»

هستر پیرس، یکی از اعضای کمسیون جمهوری‌خواه SEC، اشاره کرد که برخلاف رئیس قبلی SEC، جی کلایتون، گنسلر ممکن است سرانجام شفافیت و آموزش‌های مورد نیاز در مورد دارایی‌های دیجیتال را برای مردم به ارمغان بیاورد.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44449
دکمه بازگشت به بالا