ایستگاه خبر

Compound در صدر رتبه بندی خدمات مالی غیرمتمرکز به لحاظ ارزش بازار

طی معاملات در یک روز، توکن COMP به عنوان بزرگترین توکن DeFi به لحاظ ارزش بازار شناخته شد. این توکن با افزایش ۶۰ درصدی ظرف چند ساعت از توکن MKR پیشی گرفت. بر اساس داده‌­های DeFiMarketCap.io حجم سرمایه­ Compound در حال حاضر ۷۴۰ میلیون دلار است که ۳۵ درصد از توکن MakerDAO بیشتر است.

توکن COMP به لحاظ حجم سرمایه در بین تمام دارایی‌­های رمزی رتبه­‌ی بیستم را داراست.

توزیع این توکن با راه‌­اندازی حکم‌­رانی پروتوکل آن، از روز دوشنبه آغاز شد و موجب شد قیمت آن با افزایش ۶۲ درصدی به ۹۸ دلار برسد. حالا با یک کاهش ۲۰ درصدی، قیمت این توکن ۸۶ دلار است. این پروژه شامل یک پروتوکل الگوریتمی خودکار برای تولید بهره غیرمتمرکز در بلاکچین اتریوم است که برای ساختن برنامه­‌های مالی متن باز ایجاد شده است. در این پروتوکل، با توکن­‌های ERC-20 می‌­توان به سهامداران حق رأی و امکان پیشنهاد تغییرات در کد پروتوکل را اعطا کرد. کاربران می­ توانند توکن­‌ها را به بازار پول عرضه کنند و برای دارایی­‌های اتریوم خود، بدون نیاز به واسطه، بهره دریافت کنند.

پروژه­ COMP ارزش بازار در بخش توکن­‌های DeFi را به بالاتر از ۳.۲ میلیارد دلار رساند، تنها یک هفته پس از این که حجم سرمایه در این بخش از اقتصاد رمزارز­ها برای اولین بار از ۲ میلیارد دلار گذر کرده بود. حالا توکن­‌های DeFi بیش از ۱ درصد از کل ارزش بازار دارایی­‌های رمزی را به خود اختصاص می­‌دهند و ظرف مدت ۲ ماه، ارزش بازاری آن­ها ۳ برابر شده است.

https://coiniran.com/?p=39502
دکمه بازگشت به بالا