ایستگاه خبر

رمزارز Compound اکنون در صرافی Coinbase قابل دست یابی است

بنا بر اطلاعیه‌ای،‌ صرافی Coinbase رسما اعلام کرد که رمزارز Compound در تمام بستر‌هایش راه‌اندازی شده و کاربران این صرافی اکنون می‌توانند این رمزارز را در کنار سایر رمزارز‌ها بخرند، انتقال دهند و ذخیره کنند. این رمزارز برای مشتریان در تمام مناطق تحت پشتیبانی Coinbase قابل دست‌یابی است، البته به استثنای ایالت نیویورک.

این یک قدم مهم در مسیر مالی غیرمتمرکز از موارد استفاده کوچک تا تبدیل شدن به بخش غالب داستان رمزارز به حساب می‌آید. این قدم به احتمال زیاد پهنه‌ای از کاربران جدید را به گروه رو به رشد پروتوکل‌های مالی می‌افزاید.

توکن Compound

رمزارز (Compound (COMP یک توکن اتریوم است که این پروتوکل مالی غیرمتمرکز را اداره می‌کند. پروتوکل این امکان را می‌دهد که هر کسی بتواند از  طریق یک بازار غیرمتمرکز، توکن‌های اتریوم را عرضه کند و از آن بهره کسب کند و یا قرض بگیرد و بهره‌ی آن را بپردازد. در واقع با این پروتوکل امکان قرض گرفتن توکن‌های قفل شده توسط کاربران دیگر به عنوان نقدینگی، فراهم شده است.

توکن COMP برای حکم‌رانی پروتوکل استفاده می‌شود به این ترتیب که به دارندگان آن، حق رأی دادن را در مورد تغییرات پروتوکل، مثل نرخ‌های بهره برای سپرده‌های کوین پایدار، اعطا می‌کند. صرافی Coinbase در نتیجه‌ی یک سرمایه‌گذاری از طریق بازوی سرمایه‌گذاری شرکت، Coinbase Ventures، بخشی از توکن‌های COMP را در مالکیت خود دارد.

قیمت این توکن پس از آغاز توزیع آن بین تأمین‌کنندگان نقدینگی در این بستر، افزایش چشمگیری داشت و در اولین روز‌های معامله بیش از ۵۰۰ درصد رشد کرد. البته از دوشنبه قیمت COMP نزدیک به ۳۵ درصد کاهش یافت تا در حال حاضر این توکن با قیمت تقریبی ۲۱۵ دلار معامله شود. روشن شده است که انتشار و توجه پیرامون این توکن یک تقویت قابل توجه برای جامعه‌ی مالی غیرمتمرکز به حساب می‌آید. کاربران با ترکیبی از دارایی‌های دیجیتال، کوین‌های پایدار و پروتوکل‌های وام دهی مثل Compound، ریسک سرمایه‌گذاری خود را پوشش می‌دهند به طوری که بازده آن به صورت سالانه، از روش‌های رایج برای سرمایه‌گذاری بیشتر است.

ارزش صعودی این توکن به وضوح در مقدار ارزش بازاری تمام توکن‌های مالی غیرمتمرکز دیده می‌شود. در هنگام راه‌اندازی این توکن در آوریل، مجموع ارزش تمام توکن‌های پروتوکل‌های مالی غیرمتمرکز نزدیک به یک میلیارد دلار بود. حالا با افزایش قیمت COMP و آغاز توزیع توکن BAL از سوی شرکت Balancer، این رقم از مرز ۶ میلیارد دلار عبور کرده است.

https://coiniran.com/?p=39719
دکمه بازگشت به بالا