ایستگاه خبر

پیاده سازی پروژه Rosetta برای بیتکوین به سرپرستی Coinbase

پروژه Rosetta ادغام و یکپارچه سازی محصولات در چند بلاکچین را برای برنامه نویسان تسهیل می‌نماید. به نقل از مجله خبری Decrypt، این پروژه متن باز به رهبری صرافی Coinbase، اکنون برای بیتکوین پیاده سازی شده است.

در ماه ژوئن، زمانی که صرافی Coinbase یک ابزار یکپارچه سازی بلاکچین به نام Rosetta را رونمایی کرد، متعهد شد به این که آن را برای بیتکوین و اتریوم نیز توسعه دهد.حالا، Rosetta-bitcoin یک پیاده سازی است که تلفیق و ادغام ویژگی‌هایی را که برای مشتری هسته بیتکوین ممکن نیست، فراهم می‌کند.

چون هر بلاکچین با روش متفاوتی نوشته و ایجاد شده، برنامه نویسان معمولا برای ساختن محصولاتی که بر چندین بلاکچین کار می‌کنند، با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند. این پروژه شامل یک تلاش پیوسته و ادامه دار برای استانداردسازی قالب‌های کنونی در این فرآیند‌های منحصر به فرد است. پروژه Rosetta به توسعه برنامه‌های بین زنجیره‌ای مانند مرورگر بلاکچین، کیف پول‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز کمک می‌کند.

بر طبق گفته‌ی صرافی Coinbase، بیش از ۲۰ بلاکچین در حال حاضر از این پروژه استفاده می‌کنند که بیتکوین در این میان نبوده است.

پیاده سازی Rosetta-Bitcoin

اعلامیه امروز، انبوهی از مشکلات برنامه نویسان در راستای ادغام و ترکیب محصولاتشان با بیتکوین را فهرست کرده است. از استعلام موجودی حساب گرفته تا ایجاد تراکنش‌ها بدون وارد کردن کلیدهای خصوصی به گره‌‌های شبکه مشکلاتی بودند که با این پیاده‌سازی جدید که به طور پیش‌فرض نیازی به پیکر بندی ندارد و می‌تواند با یک دستور واحد آغاز شود، حل شدند.

پاتریک ا‌ُ گریدی، سرپرست فناوری در پروژه Rosetta، به مجله Decrypt گفت:

“تیم Coinbase مدام به دنبال اصلاح Rosetta است که کمک می‌کند تا دسترسی به توسعه بلاکچین برای برنامه نویسانی که شاید در حوزه بیتکوین و بلاکچین متخصص نباشند،، تا حد ممکن آسان شود. انجام نوعی از کسب و کار در فضای بیتکوین از گذشته‌ها شامل اجرای یک نمایه‌ساز و یک کیف پول سفارشی بوده تا تراکنش‌ها را با کلید‌های آفلاین ایجاد و امضا نماید. ابزار Rosetta انجام این کار را برای هر برنامه نویسی آسان می‌کند.”

در ضمن این یک ابزار مناسب برای برنامه نویسانی که بیشتر در معرض Web 3.0 هستند، به حساب می‌آید. به نظر پاتریک او گریدی، مشاهده چگونگی کارکرد آن برای بیتکوین، بهترین روش برای درک برنامه نویسان بلاکچین از مفاهیم بنیادی این پروژه است.

پروژه Rosetta یک پروژه متن-باز است که توسط صرافی Coinbase رهبری می‌شود و از سوی پروژه‌های بلاکچین بزرگی مثل Filecoin، Celo و Blockstack مورد حمایت قرار گرفته است.

بیشتر بخوانیم: راه اندازی سیستم پرداخت با بیت کوین برای فروشگاه خود

https://coiniran.com/?p=41258
دکمه بازگشت به بالا