ایستگاه خبر

صرافی کوین‌بیس به دنبال فروش نرم‌افزار بلاک چینی خود به دو آژانس فدرال ایالات متحده است

کوین‌بیس، صرافی نام‌آشنای ارزهای رمزپایه درصدد است مجوز استفاده از نرم‌افزارهای تحلیلی بلاک چینی خود را در اختیار دو نهاد دولتی ایالات متحده قرار دهد.

بنابر آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا موسوم به DEA و اداره خدمات درآمد داخلی این کشور یا IRS قصد دارند مجوز بهره‌برداری از یکی از نرم‌افزارهای ابری کوین‌بیس موسوم به کوین‌بیس آنالیتیکس را خریداری کنند. مطابق با مفاد قرارداد منعقده میان کوین‌بیس و این دو آژانس دولتی، نرم‌افزار کوین‌بیس، برخی از داده‌های مربوط به شناسه‌های آدرس‌های رمزارزی داخلی و حتی بین‌المللی این صرافی را در اختیار این دو نهاد می‌گذارد.

اسناد عمومی حاوی اطلاعات مربوط به این قرارداد به ترتیب در تاریخ‌های ۱۸ مه و ۷ آوریل منتشر شده است. گفتنی است وب‌سایت The Block اولین پایگاه خبری بود که اقدام به انتشار اخبار مربوط به این اسناد کرد.

تاکنون کوین‌بیس به‌طور مستقیم در مورد قراردادهای فدرال خود اظهار نظر نکرده است. با این حال، سخنگوی این شرکت به رسانه‌ها گفته است که کوین‌بیس در راستای انطباق با قوانین، نرم‌افزارهای تحلیلی خود را در اختیار نهادهای مالی و آژانس‌های مجری قانون می‌گذارد.

وی در ادامه اظهارات خود افزوده است:

این ابزار تنها امکان دسترسی به داده‌های همگانی را در اختیار نهادها می‌گذارد و آن‌ها به هیچ وجه به اطلاعات داخلی کوین‌بیس یا داده‌های مشتریان آن دسترسی نخواهند داشت.

Source

https://coiniran.com/?p=39295
دکمه بازگشت به بالا