ایستگاه خبر

صرافی Coinbase سرویس وام‌دهی خود را لغو کرد

صرافی رمز ارزی Coinbase اعلام کرده است که سرویس وام‌دهی USDC این مجموعه با وجود راه‌اندازی قبلی در دسترس مشتریان نخواهد بود.

لغو سرویس وام‌دهی Coinbase

این شرکت با به روزرسانی یک پست وبلاگی که در ماه ژوئن منتشر کرده بود و با تغییر عنوان آن از لغو سیستم وام‌دهی خود خبر داد.

در این پست، Coinbase  اعلام کرد در تاریخ ۱۷ سپتامبر که قرار بود این سیستم وام‌دهی اجرایی شود، «برنامه USDC APY را راه‌اندازی نمی‌کند».

این مجموعه تصمیم خود را «تصمیمی دشوار» خواند و گفت که تمرکز توسعه‌های محصولات خود را را به موارد بعدی معطوف خواهد کرد.

صرافی Coinbase  همچنین اعلام کرده است که لیست انتظار این برنامه را که هزاران کاربر جذب آن شده بود،  متوقف کرده است.

علیرغم نهایی شدن ظاهری این تصمیم، اطلاعیه خبری آن بی‌سروصدا منتشر شده است. این شرکت خبر لغو این سرویس را در توییتر اعلام نکرده است. حتی یک پست وبلاگی اختصاصی نیز برای آن منتشر نکرده و تنها با به‌روز رسانی پست قبلی که به آن اختصاص داده شده بود، خبر جدید خود را اعلام کرده است.

به احتمال زیاد تهدید SEC باعث لغو این سرویس شده است

صرافیCoinbase  در ۷ سپتامبر گزارش داده بود که SEC قصد دارد از محصول تجاری USDC آن‌ها شکایت کند. در آن زمان مدیر عامل شرکت، برایان آرمسترانگ در توییتر علیه اقدامات SEC اظهار نظر کرده بود. اما به نظر می‌رسد این اظهارات هفته گذشته مدیرعامل تأثیر چندانی نداشته و نهایتاً این سرویس وام‌دهی لغو شده است.

در ادامه روند کاهشی بازارهای جهانی، قیمت سهام این شرکت امروز ۳.۵۵ درصد کاهش یافت، مقدار قابل توجهی بیشتر از شاخص‌های سهام مانند S & P500  با ۱.۷ درصد کاهش و داوجونز  با ۱.۷۸ درصد کاهش.

با سرویس Coinbase Lend، تا ۴ درصد سود سالانه به سرمایه‌گذارانی که دارایی USDC خود را سپرده گذاری می‌کردند، پرداخت می‌شد. صفحه طراحی شده برای این محصول مالی اکنون به صفحه اصلی Coinbase هدایت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:‌ نحوه‌ی عملکرد سیستم­‌های وام‌­دهی بر بستر بلاکچین

Source

https://coiniran.com/?p=47597
دکمه بازگشت به بالا