آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

صرافی کوین‌بیس تا نوامبر Coinbase Borrow را تعطیل می‌کند

کوین‌بیس تعطیلی تدریجی سرویس وام‌دهی خود، Coinbase Borrow را آغاز کرده است و به مشتریان که در حال حاضر در این سرویس فعال هستند تا 20 نوامبر 2023 فرصت داده تا بدهی‌های معوقه خود را بازپرداخت کنند.

وام دادن تمام شد

کوین‌بیس بزرگترین صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، فاش کرده است که خدمات وام‌دهی خود، Coinbase Borrow را تعطیل می‌کند.

این برنامه قبلاً به مشتریان امکان می‌داد تا سقف 1 میلیون دلار وام‌های فیات بگیرند و تا 30 درصد از دارایی‌های بیت کوین خود را با نرخ بهره سالانه 8.7 درصد استفاده کنند.

روند تعطیلی در ماه مه زمانی آغاز شد که کاربران برای اولین بار از توقف درخواست‌های جدید وام در این برنامه مطلع شدند.

در آخرین اطلاعیه، کوین‌بیس وضوح بیشتری ارائه کرد و بیان کرد که دارندگان وام موجود باید تا 20 نوامبر 2023 هرگونه مانده وام معوق را تسویه کنند. این خبر احتمالاً بر کاربرانی که برای اهداف مالی مختلف به خدمات استقراض روی آورده‌ بودند ناگوار است و آن‌ها باید قبل از مهلت تعیین‌شده وام خود را جایگزین کنند.

پس از پایان مهلت مقرر، کوین‌بیس با فروش وثیقه بیت کوین (BTC) کافی برای تسویه بدهی‌های پرداخت‌نشده، تمام حساب‌ها را می‌بندد. این صرافی می‌گوید که نرخ بهره ثابت می‌ماند و وام‌گیرندگان می‌توانند وام‌های خود را زودتر از موعد پرداخت کنند بدون اینکه با هیچ جریمه‌ای مواجه شوند.

عدم قطعیت نظارتی برای کوین بیس

این به‌روزرسانی پس از آن ارائه شد که تحلیلگران Berenberg Capital پیشنهاد کردند با وجود پیروزی قانونی ریپل، کوین‌بیس همچنان با چالش‌های نظارتی در ایالات متحده مواجه است. آن‌ها عقیده داشتند تعلیق خدمات استیکینگ کوین‌بیس در ایالت‌های خاص می‌تواند به علت شکابت و بررسی‌های بیشتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باشد.

از سوی دیگر، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس اخیراً با یک گروه دو حزبی از سیاستمداران و نمایندگان مجلس ایالات متحده ملاقات کرد تا در مورد قوانین جدید پیشنهادی در مورد دارایی‌های دیجیتال بحث کند. این امر بر اهمیت بحث‌های نظارتی در صنعت ارزهای دیجیتال تأکید می‌کرد.

تصمیم کوین‌بیس برای بستن Coinbase Borrow بر مشتریان Coinbase Prime Financing تأثیر نمی‌گذارد، زیرا این محصولات و خدمات جداگانه هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه‌ی عملکرد سیستم­‌های وام‌­دهی بر بستر بلاک چین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا