ایستگاه خبر

حمایت کوین‌بیس از چالش قانونی برای رفع ممنوعیت تورنادو کش

صرافی کریپتوی کوین‌بیس از شاکیانی که به دنبال حذف تحریم‌های اعمال‌شده توسط دولت ایالات متحده علیه تورنادو کش (Tornado Cash)، میکسر ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی هستند، حمایت می‌کند.

شش شهروند ایالات متحده به نام‌های جوزف ون لون، تایلر آل میدا، الکساندر فیشر، پرستون ون لون، کوین ویتال و نیت ولش، علیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC)، وزیر خزانه‌داری جانت یلن و آندره گاکی، مدیر OFAC شکایت کرده‌اند.

چند ماه پیش، کوین‌بیس از چالش قانونی تحریم‌های اعمال شده توسط دولت ایالات متحده علیه تورنادو کش حمایت کرد. امروز شاکیان با ارائه درخواستی برای قضاوت اجمالی از دادگاه خواستند تا TC را برای همه بازگشایی کند. استدلال آ‌ن‌ها ساده اما قدرتمند است.

—paulgrewal.eth  پنجم آوریل ۲۰۲۳

شاکیان با این استدلال که تحریم‌ها غیرقانونی و ناقض قانون آیین دادرسی اداری (APA) است، به دنبال رفع ممنوعیت تورنادو کش هستند.

OFAC در آگوست ۲۰۲۲، تورنادو کش را به فهرست نهادها و افراد مسدود شده (SDN) اضافه کرد. این فهرست شامل افراد و نهادهایی است که مشمول تحریم‌های اقتصادی هستند و شهروندان یا مشاغل ایالات متحده را از ارتباط با آن‌ها منع می‌کند.

تورنادو کش میکسر ارزهای دیجیتال است و به کاربران امکان می‌دهد حریم خصوصی تراکنش‌های خود را در اتریوم، پلتفرم قراردادهای هوشمند، افزایش دهند.

این دادخواست ادعا می‌کند دولت نمی‌تواند تحریم‌هایی را علیه تورنادو کش اعمال کند زیرا این تورنادو کش یک نهاد یا شخص خارجی نیست بلکه فقط یک نرم‌افزار است. شاکیان ادعا می‌کنند نرم‌افزار قراردادهای هوشمند در هسته آن قابل کنترل یا مالکیت کسی نیست. بنابراین، تحریم تورنادو کش ناقض متمم اول است.

کوین‌بیس از شاکیان حمایت کرده و استدلال می‌کند اقدامات دولت می‌تواند زمینه‌ای را برای مقررات آتی ارزهای دیجیتال ایجاد کند. اگر OFAC بتواند تحریم‌هایی را بر روی یک کد نرم‌افزار منبع باز اعمال کند، می‌تواند مفاهیم دیگری را که به عنوان دارایی طبقه‌بندی نمی‌شوند، هم ممنوع کند و مانع توسعه کل صنعت ارزهای دیجیتال شود.

پیامدهای قانونی در مقررات رمزارزها

استفاده تورنادو کش از پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی برای افرادی که می‌خواهند از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنند به طور فزاینده‌ای مهم است. در حالی که بلاکچین اتریوم به کاربران اجازه می‌دهد فورا و بدون نیاز به واسطه قابل اعتماد وجوه خود را بین کیف پول‌های دیجیتال انتقال دهند، بلاکچین عمومی این امکان را برای هر کسی فراهم می‌کند تا بر معاملات مالی هر کاربر دیگری نظارت داشته باشد.

استفاده تورنادو کش از قراردادهای هوشمند منبع باز و مستقل حریم خصوصی را بیشتر می‌‌کند و یافتن ارتباط میان یک کیف پول با مالک آن را دشوار می‌کند. با این حال، برخی از هکرها از این ویژگی سوء‌استفاده کرده‌اند و برخی از آن‌ها با گروه لازاروس در کره شمالی مرتبط هستند.

نتیجه این چالش قانونی ممکن است تأثیرات گسترده‌ای بر نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال در ایالات متحده داشته باشد. اگر شاکیان در دادگاه پیروز شوند، ممکن است راه را برای سیاست‌ها و مقررات حفاظت از حریم خصوصی بیشتر در مورد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال هموار کند.

با این حال، اگر دادگاه به نفع تحریم‌ها رأی دهد، می‌تواند زمینه‌ای برای مقررات دولتی و محدودیت پروتکل‌های حریم خصوصی ایجاد کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تکنیک‌های امنیت و حریم خصوصی مورد استفاده در بلاک‌چین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61922
دکمه بازگشت به بالا