ایستگاه خبر

سقوط ارزش سهام صرافی Coinbase پس از افتتاح بازار NFT

با گذشت تنها دو روز از راه‌اندازی بازار NFT ازسوی Coinbase، ارزش سهام این صرافی به کمترین میزان تاریخی خود رسید. قیمت سهام Coinbase در بورس متعبر نَزدَک (Nasdaq) با افت ۱۵ درصدی معادل با ۱۳۱.۱۴ دلار به‌ازای هرسهم است.

رونمایی از این بازار مبادلاتی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که بیش از یک سال به‌طول انجامید نتوانست در بهبود رکود بلند‌مدت ارزش سهام این صرافی موثر باشد. ارزش این سهام از ماه ژانویه (دی ۱۴۰۰) تا ۴۷.۶۱% درصد کاهش یافت، این درحالی‌ست که بیت‌کوین و اتریوم در یک بازه‌ی سالانه به‌ترتیب ۱۶.۳۹ و ۲۱.۱۳ درصد افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

Kenneth Worthington، تحلیل‌گر بانک معتبر JPMorgan، در پیش‌بینی‌ خود ارزش توکن بومی COIN را با ۳۱ درصد کاهش برابر با ۲۵۸ دلار اظهار داشت. وی به‌مشتریان این بانک گفت:

«بازارهای رمز ارز به عوامل مهیج، محصولات و کاربردهای جدید نیاز دارند تا بتوانند پذیرش کریپتو را گسترش دهند.»

مروری بر بازار Coinbase

هفته‌ی گذشته خواندیم که صرافی کوین‌بیس با پروتکل زیرساخت غیرمتمرکز 0x برای راه‌اندازی آزمایشی بازار بومی NFT خود همکاری کرده است.

اما ظاهرا بازار NFT مذکور بااستقبال پررنگی ازسوی کاربران روبه‌رو نشده است که یک از دلایل آن را می‌توان وجود رقبای متعددی ازقبیل OpenSea ،Rarible ،Foundation ،SuperRare ،LooksRare و Nifty Gateway دانست.

کوین‌بیس وجه تمایز بازار خود را در تجربه‌ی کاربری مشترکی می‌داند که موجب تشویق هنرمندان و خریداران آثار NFT و تعامل آنان با‌ یکدیگر خواهد شد.

بازار کوین‌بیس درواقع تجمیع‌کننده‌ای برای انواع NFTهای اتریومی است که درحال حاضر ازدسترسی محدودی برخوردار بوده و امکان مینت توکن‌ها را ارائه نمی‌دهد، این چالش‌ها ممکن است در به‌روزرسانی‌های آینده برطرف شود.

پیشنهاد مطالعه: توکن‌ سوزی (Token Burning) یا سوزاندن توکن به چه معناست؟

Source

https://coiniran.com/?p=50815
دکمه بازگشت به بالا