ایستگاه خبر

فروش سهام Coinbase در روز نخست با افت قیمت ۱۴ درصدی خاتمه یافت

ارزش معاملاتی سهام صرافی Coinbase در بورس نزدک (Nasdaq) با قیمت ۳۲۸ دلار در نخستین روز خود خاتمه یافت. با‌ آنکه این قیمت ۱۴ درصد پایین‌تر از شروع ۳۸۱ دلاری آن است، اما نسبت به نرخ اعلام شده‌ی اولیه‌ی ۲۵۰ دلاری با افزایش ۳۱ درصدی همراه بوده است.

عرضه‌ی اولیه‌ی توکن سهام صرافی Coinbase یا COIN$ رویداد مهمی برای فضای کریپتو است. Coinbase که نتیجه‌ی استارت‌آپ Y Combinator است، اکنون با ۸۵ میلیارد دلار ارزش بازار، بزرگترین صرافی رمز ارز در آمریکا محسوب می‌گردد. Coinbase هدف سرمایه‌گذاران‌ متعددی از قبیل Fred Wilson و Marc Andreessen بوده و در آشنایی کسب و کارهای کوچک و خرده‌فروشان آمریکایی با رمز ارزهای بیت‌کوین و اتریوم نقش مهمی داشته است.

فروش سهام Coinbase در روز نخست با افت قیمت 14 درصدی خاتمه یافت

رقبا و عملکرد Coinbase

می‌توان گفت حضور Coinbase در بورس نزدک شاخص‌ترین اقدام عمومی این صرافی بوده است. با آنکه شرکت‌های بزرگی همچون Tesla ،Square ،PayPal ،Morgan Stanley و BlackRock در چند ماه پیش در بیت‌کوین و مشتقات آن سرمایه‌گذاری‌هایی انجام داده‌اند، اما اقدام Coinbase پیشرفت بزرگی در فضای رمز ارزها محسوب می‌گردد. بهتر است بدانیم در گذشته شرکت‌های فیسبوک و Uber، به ترتیب با ارزش کل بازار ۱۰۴ و ۸۲ میلیارد دلار، در اقدامی مشابه سهام خود را در دسترس عموم قرار داده‌اند.

روش قیمت‌‌گذاری هر سهم از توکن COIN$ با سایر سهام فناوری متفاوت است، زیرا ارزش آن مستقیما از عملکرد بازار کریپتو تاثیر می‌گیرد. صرافی Coinbase با دریافت کارمزد از تراکنش‌های صورت گرفته در پلتفرم معاملاتی خود درآمدزایی می‌کند، بنابراین رونق این صرافی با تعداد تراکنش‌ها ارتباط مستقیمی دارد. به‌علاوه، هرگاه بیت‌کوین در یک روند صعودی قرار بگیرد حجم بازار صرافی Coinbase نیز افزایش می‌یابد.

با توجه به وضعیت فعلی بازار این صرافی در بهترین شرایط مالی سه ماهه‌ی خود قرار داشته و توانسته است بیش از کل سال ۲۰۲۰ درآمد کسب نماید.

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45117
دکمه بازگشت به بالا