ایستگاه خبر

خشم جامعه کریپتو از لیست توکن‌های احتمالی در کوین‌بیس

کوین‌بیس اسامی ۵۰ رمز ارز را منتشر کرده که قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ فهرست شوند. در حالی که برخی از توکن‌ها پس از اعلام این خبر با درصدهای سه‌رقمی افزایش یافته‌اند، چهره‌های برجسته این صنعت از معیارهای این صرافی برای فهرست کردن این توکن‌ها در توییتر انتقاد کردند.

لیست جدید کوین‌بیس خشم فعالان این صنعت را برانگیخته است

کوین‌بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایالات متحده، فهرست بلندبالایی از دارایی‌های دیجیتالی را که در حال ارزیابی برای اضافه شدن به این پلتفرم‌اند منتشر کرد.

نامزدهایی که در فهرست نهایی قرار گرفتند شامل ۴۵ توکن ERC-20 در اتریوم و پنج توکن SPL در شبکه سولانا هستند. گفته می‌شود این اقدام بخشی از تلاش برای افزایش شفافیت با ارائه تقارن اطلاعاتی بیشتر است. کوین‌بیس ظاهراً می‌خواهد احتمال کلاهبرداری‌های به اصطلاح «پمپ و تخلیه» را کاهش دهد، فغالیت‌هایی که با فهرست شدن توکن‌های جدید در این صرافی آنقدر رایج شده‌اند که علاقه‌مندان به کریپتو این پدیده را «اثر Coinbase» نامیده‌اند.

علی‌رغم قصد کوین‌بیس برای افزایش شفافیت و اجتناب از طرح‌های پمپ و تخلیه، تعدادی از توکن‌های آن در حال حاضر افزایش یافته‌اند. پروتکل بیگ دیتا (BDP) بیش از ۱۸۵ درصد از زمان این اطلاعیه افزایش یافته است، آرک‌بلاک (ABT) 56 درصد و رادار (RADAR) نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

شخصیت محبوب و میزبان پادکست UpOnly Cobie – با نام واقعی جردن فیش – کوین‌بیس را در توییتر به شدت نقد کرد و گفت این صرافی در حال برنامه‌ریزی برای فهرست کردن تعدادی از پروژه‌های مرده و «شیت‌کوین‌های مرده» است که به طور قابل توجهی به اعتبار این صرافی و کل صنعت کریپتو لطمه می‌زند.

به گفته Cobie، مهم‌ترین پیشرفت پروتکل Big Data یک ایردراپ ۵.۷ میلیون BDP بود اما مشکلی که بعد از آن به وجود آمد باعث شد کاربران پاداش خود را دریافت نکنند. در همین حال، توکن‌های دیگری مانند پولکامون به اینکه حامیان اولیه آن‌ها دارایی‌های خود را در هفته اول تولید توکن تخلیه می‌کنند، معروف هستند، که باعث کاهش ۹۵ درصدی قیمت‌ها شد.

استانداردهای قانونی، سازگاری و امنیت فنی کوین‌بیس نامشخص است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی رمز ارز ایرانی کدام است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50659
دکمه بازگشت به بالا